CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Huczne 100-lecie odzyskania niepodległości w Ekonomiku

  • 9.11.2018, 11:42 (aktualizacja 30.11.2018 14:21)
  • Monika Ziemba
 Huczne 100-lecie odzyskania niepodległości w Ekonomiku
Podziel się:
Oceń:
Ciekawy pomysł na uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przedstawił Ekonomik. Nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali nie tylko akademię, ale również wystawę historyczną, słodką, epokową kawiarenkę i rozgrywki sportowe. Szkoła tego dnia tętniła życiem, pełna akcentów historycznych.

Kolorowo, dostojnie i ze smakiem świętowano 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w ZS nr 1 im . M. Kopernika w Ostrowcu Św. W organizację uroczystości włączyła się cała szkoła. Uczniowie brali udział w różnych zmaganiach konkursowych.

Wszystkie zamierzenia miały na celu pokazanie młodzieży, jak być dumnym z swojej ojczyzny.

Dzień niepodległości obfitował w wiele patriotycznych akcentów. Zorganizowano bowiem nie tylko uroczystą akademię, ale również wystawę godną muzeum historycznego.

11 listopada to symbol miłości do ojczyzny. Uczniowie Ekonomika włożyli z pewnością wiele uczucia i serca organizując kawiarenkę "Pod białym orłem" rodem z lat 20-stych ze słodkimi wypiekami o ciekawych kształtach i wzorach.

W Ekonomiku odbyło się również narodowe czytanie , wspólne śpiewanie hymnu narodowego oraz patriotyczny mecz "Ułani" kontra "Strzelcy". Uczniowie wzięli również udział w akcji 100 litrów krwi na 100-lecie niepodległej Polski. Tak bogato i nietuzinkowo obchodzona setna rocznica odzyskania niepodległości uświadomi z pewnością młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą nas wszystkich. 
 

Monika Ziemba
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe