Andrzej Pruś Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego?

  • 07.11.2018, 08:04 (aktualizacja 07.11.2018, 22:09)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Andrzej Pruś Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj Świętokrzyski Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości udzielił rekomendacji Andrzejowi Prusiowi na Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. 

Wybory do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując 16 z 30 mandatów. W wyborach PiS szedł pod szyldem Zjednoczonej Prawicy,  którą tworzą: Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska oraz Porozumienie. Rozpoczęły się już  rozmowy o tym, kto wejdzie do Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz kto przez kolejne pięć lat będzie marszałkiem. 6 listopada, podczas zebrania zarządu okręgowego PiS, rekomendację na marszałka otrzymał Andrzej Pruś, sekretarz zarządu okręgowego partii, radny sejmiku oraz najbliższy współpracownik posła Krzysztofa Lipca. Ostateczna decyzja o tym czy kandydat będzie pełnił tę funkcję należy jednak  do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas posiedzenia, zarząd okręgowy PiS rekomendował również kandydatury na starostów w powiatach regionu świętokrzyskiego, gdzie ugrupowanie będzie tworzyło lub współtworzyło zarządy.
Pojawiła się też propozycja kandydata na przewodniczącego klubu radnych PiS w sejmiku województwa świętokrzyskiego, takową rekomendację otrzymał Marek Bogusławski - samorządowiec z Jędrzejowa.
 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dzisiejszym gościem Wirtualnej Polski w programie Tłit był Leszek Miller, który powiedział m.in:

  

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe