CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Oszuści znów aktywni!

  • 6.11.2018, 13:19 (aktualizacja 06.11.2018 14:32)
  • Nina Dukielska
Oszuści znów aktywni!
Podziel się:
Oceń:
Po raz kolejny policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi osobami. Nadal bowiem zdarzają się przypadki, że oszuści przychodzą do mieszkań starszych ludzi i posługując się różnymi „historyjkami” oszukują seniorów aby pozbawić ich niekiedy oszczędności życia. W taki właśnie sposób wczoraj trzy nieznane kobiety z domu 95-latka ukradły ponad 6000 złotych.

Wczoraj w godzinach popołudniowych na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim do mieszkania 95-latka zapukała kobieta. Pod legendą skorzystania z łazienki nieznajoma weszła do domu. Chwilę potem do mieszkania seniora weszły dwie inne panie, które poprzez rozmowę zaczęły odwracać uwagę mężczyzny. W trakcie prowadzonej konwersacji do mieszkania przyszła córka 95-latka. Na jej widok pozostałe kobiety szybko opuściły mieszkanie. Chwilę później pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony. Oszustki z mieszkania seniora ukradły ponad 6000 złotych.

W związku z powyższym po raz kolejny funkcjonariusze apelują głównie do seniorów o zachowanie czujności podczas wizyt osób nieznajomych. Sprawcy bezlitośnie wykorzystują nieuwagę i często naiwność starszych osób, penetrują pomieszczenia i kradną pieniądze oraz wartościowe rzeczy.

PAMIĘTAJ!

Zawsze w przypadku jakichkolwiek podejrzeń bądź wątpliwości skontaktuj się z Policją osobiście, bądź telefonicznie pod numerem alarmowym 112.

Nina Dukielska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe