CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

II tura wyborów w powiecie ostrowieckim

  • 5.11.2018, 16:03 (aktualizacja 05.11.2018 17:08)
  • Karolina Kamińska-Nowak
II tura wyborów w powiecie ostrowieckim
Podziel się:
Oceń:
Wójtem Bałtowa zostaje Hubert Żądło, Burmistrzem Miasta i Gminy Ćmielów Joanna Suska - to decyzja mieszkańców gmin po II turze wyborów samorządowych 2018.

Po spektakularnym remisie w walce o fotel wójta gminy Bałtów w I turze wyborów samorządowych 2018, II tura kończy się zwycięstwem Huberta Żądło z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazna Gmina Bałtów. 
Głosy w Bałtowie rozłożyły się następująco na zwycięzce wyborów zagłosowało 1200 osób, kontrkandydat Huberta Żądło, Tomasz Mroczek otrzymał 1101 głosów. 
Podczas II tury wyborów samorządowych 2018 w gminie bałtów padła rekordowa w skali kraju frekwencji sięgającej 76 procent.

W powiecie ostrowieckim do urn w ramach II tury wyborów poszli też mieszkańcy Ćmielowa, ich decyzją Burmistrzem Miasta i Gminy Ćmielów została Joanna Suska, startująca ze swojego komitetu wyborczego.
Joanne Suske poparło 1968 mieszkańców, jej kontrkandydat Robert Sobieraj zdobył 1448 głosów. 

Zarówno nowy Wójt Gminy Bałtów jak  i nowa Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów zapowiadają przez najbliższe 5 lat zrealizować swoje obietnice wyborcze, a rozpoczęcie pracy oboje deklarują od weryfikacji budżetu w swoich gminach.

II turę wyborów samorządowych 2018 komentują politycy z regionu.

W województwie świętokrzyskim II tura wyborów samorządowych 2018 odbyła się też m.in. w  Kielcach, tu prezydentem został Bogdan Wenta poparło go 61,25% kielczan, Wojciech Lubawski otrzymał 38,75 % wszystkich głosów.
W Sandomierzu burmistrzem został Marcin Marzec z KWW Przyjazny Samorząd, otrzymując 58,44 %, jego kontrkandydata poprało 41,56% osób.
W Opatowie mieszkańcy zdecydowali, że stanowisko burmistrza będzie sprawował Grzegorz Gajewski z KW Stowarzyszenie Region Świętokrzyski, zdobył 54,57% głosów, na Artura Lisa oddane zostało 45,43% wszystkich głosów.
 

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe