CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Podsumowanie policyjnej akcji "ZNICZ"

  • 5.11.2018, 10:43 (aktualizacja 05.11.2018 17:07)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Podsumowanie policyjnej akcji "ZNICZ"
Podziel się:
Oceń:
Od środy 31 października od godz. 6.00 rano do niedzieli 4 października do godziny 22.00 w całej Polsce prowadzona była akcja "Znicz". Więcej ofiar i więcej pijanych kierowców niż w roku ubiegłym, takie statystyki podaje Komenda Główna Policji.

W czasie tegorocznej akcji "znicz" w całym kraju doszło do około 408 wypadków, w których zginęło co najmniej 50 osób, a poważnie ranne zostały 502 osoby - poinformowała Komenda Główna Policji. 
Są to dane wstępne, bo niektóre zdarzenia drogowe zakwalifikowane jako wypadki mogą okazać się kolizjami. Może jednak wzrosnąć też liczba wypadków śmiertelnych, bo wiele osób trafiło do szpitali z bardzo poważnymi obrażeniami.
Do tragicznych w skutkach wypadków doszło również w województwie świętokrzyskim, gdzie na drogach zginęło 3 osoby, a 31 zostało rannych.
O wiele spokojniej było w powiecie ostrowieckim.

Zaś w całym kraju policjanci zatrzymali 1299 pijanych kierowców, czyli o 59 więcej niż rok wcześniej.
Funkcjonariusze świętokrzyskiej drogówki zatrzymali 31 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, w powiecie ostrowieckim takich interwencji było dwie.

Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych, mają charakter uniwersalny i są nadal aktualne.

Ponadto w dalszym ciągu w czasie kontroli, mundurowi zwracać będą uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci.
 

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
też kierowca
też kierowca 8.11.2018, 07:36
tyle akcji, tyle krzyku policji a kierowcy jak jeździli bez mózgu tak jeżdżą. Do póki nie wymyślą urządzenia blokującego samochó∂ jak za kółko wsiada pijak to wypadki będą. projektanci aut mają nad czym myśleć.
dobrze że nasz telewizja o tym mówi, ale jak kierowca nie myśli to nie ma sposobu.

Pozostałe