Awanse zawodowe nauczycieli

  • 12.10.2018, 14:57 (aktualizacja 28.10.2018 18:48)
  • Artur Sitarski
Awanse zawodowe nauczycieli
Podziel się:
Oceń:
135. nauczycieli z pięciu powiatów woj. świętokrzyskiego otrzymało tytuł nauczyciela dyplomowanego. To ostatni stopień awansu zawodowego. Dla wielu z nich to ukoronowanie wieloletniej pracy.

Ideały, etos i poświęcenie to cechy przyświecające wielu młodym ludziom, pragnącym wykonywać zawód nauczyciela. W myśl polskiej tradycji pozytywistycznej chcą nieść nowym pokoleniom kaganek oświaty. Minęły dziesiątki lat a praca nauczyciela w tym wymiarze nie zmieniła się. To nie tylko zawód, to przede wszystkim powołanie i pasja. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Praca nauczyciela nie zamyka się wyłącznie w murach szkoły. To zawód wymagający ciągłej nauki, często kosztem swojego prywatnego czasu i rodziny.

Według raportu NIK w latach 2015-2017 system awansu zawodowego nauczycieli korzystnie wpływał na jakość procesu kształcenia i rozwoju nauczycieli, co bezpośrednio przekładało się na poprawę pracy dydaktycznej. Dobrze wykształceni i kompetentni nauczyciele to gwarancja wysokiego poziomu nauczania w szkołach. To, w jaki sposób przekazują wiedzę oraz jakie pasje zaszczepią w uczniach, często decyduje o późniejszych losach zawodowych. To na barkach nauczycieli spoczywa obowiązek przekazania wiedzy, bo jak powiedział Jan Zamoyski: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie”.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe