O elitach w WSBiP

  • 9.10.2018, 11:44 (aktualizacja 12.10.2018 10:14)
  • Artur Sitarski
O elitach w WSBiP
Podziel się:
Oceń:
Poseł Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych w murach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości rozmawiał z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego o światowych elitach. Janusz Szewczak przyjechał na zaproszenie posła Andrzeja Kryja. Było to już kolejne spotkanie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Polsce”

Osoby dobrze wykształcone, stojące wysoko w hierarchii społecznej, często decydujące o losach państw, mające wpływ na politykę a także na kształtowanie się idei czy filozofii. Tak można w skrócie scharakteryzować elitę. Jednak w  XXI wieku często trudno odróżnić prawdziwe elity od celebrytów. Dziś to popkultura, mass media i pieniądze kreują współczesne elity. Od tego jakie elity posiada świat w dużej mierze zależy kierunek zmian politycznych, społecznych i ekonomicznych.

Jako przyczynę kryzysu prawdziwych elit można upatrywać w kilku czynnikach. Jest to m.in. brak poczucia współodpowiedzialności, upadek wartości moralnych i odejście od zasad chrześcijaństwa. Dużą rolę w odnowie i kształtowaniu prawdziwych elit powinna znów odgrywać edukacja uniwersytecka, która oprócz przekazywania wiedzy musi kreować postawy m.in. odpowiedzialności za wspólnotę. Bardzo ważna w tym procesie jest także rola rodziny.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe