ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

I Ostrowiecki Półmaraton Leśny

  • 08.10.2018, 14:54 (aktualizacja 14.10.2018, 13:43)
  • Artur Sitarski
I Ostrowiecki Półmaraton Leśny
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
8 października 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się pierwszy Ostrowiecki Półmaraton Leśny. Uczestnicy mieli do pokonania dystans ponad 21 km. Trasa biegu przebiegała w większości po malowniczych leśnych drogach. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia OstroBiec przygotowali dla zawodników wymagającą trasę. Leśne drugi obfitowały w liczne podbiegi czy piaszczyste podłoże. Na starcie półmaratonu stanęli biegacze nie tylko z Ostrowca. Wśród uczestników byli sportowcy z Sandomierza, Krakowa, Łodzi a nawet z Wielkiej Brytanii. Dla mniej zaawansowanych biegaczy przygotowano trasę na dystansie 7 km tzw.  Leśną Siódemkę.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Według raportu NIK nawet 30% uczniów nie ćwiczy na zajęciach WF-u. Dlatego organizatorzy chcą propagować bieganie już od najmłodszych lat. Imprezie towarzyszyły biegi dla dzieci. 

Pierwszą edycję ostrowieckiego półmaratonu leśnego w kategorii open kobiet wygrała Kinga Myśliwska (czas 01:52:50). Wśród mężczyzn najlepszy był Sylwester Lepiarz z czasem 1:13:53. W Leśnej Siódemce w kategorii kobiet wygrała Kinga Kacuga (czas 00:30:32). Łukasz Żaczek z czasem 00:29:13 był najlepszy wśród mężczyzn.

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku w pierwszą niedzielę października odbędzie się druga edycja imprezy.

 

Artur Sitarski

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe