PSP w Kunowie ma swojego patrona

  • 5.10.2018, 13:10 (aktualizacja 07.10.2018 10:18)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Mają swojego patrona
Podziel się:
Oceń:
4 października w PSP w Kunowie odbyła się uroczystość nadania imienia placówce. Od teraz patronem podstawówki jest Antoni Heda Szary.

To wyjątkowa chwila dla całej społeczności szkolnej, to była też wyjątkowa uroczystość, w której udział wzięła córka generała Antoniego Hedy Szarego.

Generał brygady Antoni Heda ps. „Szary”, dowódca oddziałów partyzanckich AK, wsławił się odbiciem w 1945 roku z kieleckiego więzienia UB kilkuset więzionych akowców. To postać szczególna, prawdziwy bohater, autorytet dla młodych ludzi.

Wspominając generała, jego córka, zaznacza, że dla niego jego żołnierze, działalność opozycyjna i kombatancka były zawsze bardzo ważne. 

Rok nadania imienia Antoniego Hedy Szarego PSP w Kunowie jest rokiem szczególnym. Oprócz 10 rocznicy śmierci generała, w 2018 roku przypada 100-lecie odzyskania Niepodległości, w tym roku też kunowska podstawówka, gruntownie nieremontowana od 50 lat, przeszła modernizację. 

Podczas uroczystości zaprezentowane zostały talenty kunowskiej młodzieży, m.in. występ chórzystów.
 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe