CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

XII Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • 11.09.2018, 15:31 (aktualizacja 19.11.2018 10:20)
  • Judyta Szczerbińska
XII Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim http://filharmonia.kielce.com.pl/
Podziel się:
Oceń:
Podczas XII Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można posłuchać muzyki w rytmie tanga, recitalu organowego, orkiestry symfonicznej oraz brzmień barokowych lutni. Koncerty odbędą się w dniach od 14 do 16 września.

Juz po raz dwunasty Ostrowiec świętować bedzie dni muzyki. Koncerty od 14 do 16 września odbywać się będą w w Urzędzie Stanu Cywilnego, w sali widowiskowej kina Etiuda oraz w kolegiacie św. Michała Archanioła.

Pierwszy koncert odbędzie się w piątek 14 września o godzinie 19:30 w Urzędzie Stanu Cywilnego. Nowatorskie aranżacje tanga zaprezentuje wokalistka Emilia Kudra wraz z zespołem muzyków:  Oliwia Różańska- fortepian, Maciej Ćwikliński- akordeon, Bartłomiej Dyner- kontrabas, Jacek Matuszewski- gitara, Rafał Rydyger- skrzypce.

W sobotę, 15 września o godzinie 17:00 w sali widowiskowej kina Etiuda zabrzmi koncertu pod nazwą „Triumf życia i miłości”. Podczas koncertu będzie można posłuchać niezapomnianych szlagierów legendy francuskiej piosenki, Edith Piaf w wykonaniu aktorki Moniki Węgiel. Artystce na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali.

W koncercie finałowym 16 września w kolegiacie św. Michała Archanioła z recitalem organowym wystąpi Józef Serafin. W niedzielę o godzinie 18:30 zabrzmią także barokowe lutnie w wykonaniu Anny Kowalskiej i Alisy Birula.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła lokalna.TV

 

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe