CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Jest alternatywa do dopalaczy

  • 12.09.2018, 14:26 (aktualizacja 12.09.2018 16:10)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Jest alternatywa do dopalaczy
Podziel się:
Oceń:
Każde nawet najmniejsze działanie, którego celem jest walka z używkami jest na wagę złota, zwłaszcza kiedy skierowane jest do dzieci i młodzieży. W Ostrowcu Świętokrzyskim mówi "Stop Dopalaczom!"

Już kilkuletnie dzieci wiedzą co to dopalacze, dobrze jednak, że wiedzą też jakie skutki niesie za sobą ich zażywanie. Niestety po te substancje, dziś oficjalnie uznawane już za narkotyki sięgają coraz to młodsi. Młodzieży w zakupie dopalaczy pomaga łatwy dostęp do tych substancji i niska cena.

Na całe szczęście służby mundurowe tą trudną walkę z punktami, gdzie sprzedawane są dopalacze podejmują. W czerwcu w ramach ogólnopolskiej akcji jaka została podjęta przeciwko handlarzom dopalaczom, Centralne Biuro Śledcze Policji weszło do jednego z lokali w mieście.

Ostrowiecka policja wraz z innymi jednostkami w mieście prowadzi też szereg akcji profilaktycznych, sztandarowym wydarzeniem od kilku lat jest impreza pod hasłem "Stop Dopalaczom". Jej celem są działania informacyjno-edukacyjne w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym. To też idealna okazja do pokazania tej grupie wiekowej jak ciekawie i konstruktywnie można spędzać wspólnie z rówieśnikami wolny czas.

Wydarzenie to również artystyczny program profilaktyczny. Młodzi ludzie z pasją do muzyki docierają  po przez nią do swojego pokolenia.

To właśnie wiara w Boga Poisonowi pomogła wyjść z nałogu. Był młody, powielał wzorce swoich kolegów z blokowiska, ćpał.
Dziś jest świetnym muzykiem, ale jak mówi przede wszystkim mężem i ojcem. Jemu się udało, inny z jego otoczenia nie mieli tyle szczęścia, tak jak jego kumpel Mateusz, który odbierając sobie życie miał zaledwie 16 lat.

Samobójstwa wśród narkomanów są częste w związku z oddziaływaniem substancji psychoaktywnych na ośrodkowy układ nerwowy człowieka. Pamiętajmy też, że konsekwencje zażywania dopalaczy mogą ciągnąć się latami.

Poison o swojej historii, o tym jak staczał się jako nastolatek, ale też o teraźniejszości, o tym, że jest spełnionym i szczęśliwym człowiekiem opowiada w swoich utworach. Jeździ po całej Polsce, chce trafić do jak najszerszej liczby młodych ludzi, chce pomóc im w wyborze własnej drogi życiowej, to co cieszy go najbardziej, to fakt, że młodzież czerpie z jego życia to co najlepsze.

Muzyk włączył się też w program edukacyjny pod nazwą "Jedno życie", na płaszczyźnie muzyki, porozumienia z młodymi ludźmi przekazuje im ważne wartości, zapala ich do pracy nad sobą, do rozwijania swoich pasji. Program w tym roku finansowany jest ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. Zgłoszenia przyjmowane są od szkół.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe