"Kinobus" dotrze do świętokrzyskich miast

  • 22.08.2018, 08:38 (aktualizacja 22.08.2018, 09:21)
  • Judyta Szczerbińska
"Kinobus" dotrze do świętokrzyskich miast

Podziel się:

Oceń:

W dniach od 23 do 26 sierpnia wypełniony pasażerami z całej Polski "Kinobus" przemierzy blisko pół tysiąca kilometrów drogami województwa świętokrzyskiego, aby odwiedzić miejsca będące związane ze sztuką filmową.

W dniach od 23 do 26 sierpnia wypełniony pasażerami z całej Polski "Kinobus" podróżował będzie po województwie świętokrzyskim. Trasa wyruszy z Kielc przez m.in. Suchedniów, Bliżyn, Skarżyską-Kamienną, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Bogorię, Staszów, Szydłów, Chmielnik, Busko-Zdrój, Pińczów, Jędrzejów Włoszczowę, Kurzelów, Końskie i z powrotem do Kielc.
"Kinobus" dotrze do świętokrzyskich miast, w których działają lub działały stałe kina. Uczestnicy spotkają się z pracownikami, przewodnikami, regionalistami, badaczami i animatorami kultury filmowej, wysłuchają opowieści o dziejach lokalnych obiektów kultury, a przede wszystkim obejrzą obrazy prezentujące artystów wykonujących polską muzykę tradycyjną.
W czwartek, 23 sierpnia o godzinie 19:30 w kieleckim kinie Fenomen pokazane zostaną dwa filmy – „Dziewcę z ciortem” (1975) Piotra Szulkina i „Kapel mistrze” (2016) Tomasza Knittla. Towarzyszyć im będzie gawęda etnomuzykolożki i śpiewaczki Ewy Grochowskiej. 
W piątek 24 sierpnia, Teatr Syrena zaprasza o godzinie 19:00 do Staszowskiego Ośrodka Kultury na sztukę „Kino”, która przedstawia historię miejscowego, nieistniejącego od 2006 roku, kina Syrena. 
W sobotę, 25 sierpnia, włoszczowskie kino Muza proponuje produkcje „Panny smutne” (1995) Mariusza Grzegorzka i „Kapela ze Wsi Warszawa w podróży” (2006) Jana Sosińskiego. Początek projekcji o godzinie 20:00.

Przedsięwzięciu, organizowanemu przez Fundację Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison z Krakowa, patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Wszystkie wydarzenia na trasie są darmowe i otwarte dla lokalnej publiczności. 

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe