CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Dzień Instruktora Nauki Jazdy

  • 8.08.2018, 15:04 (aktualizacja 08.08.2018 16:26)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Dzień Instruktora Nauki Jazdy
Podziel się:
Oceń:

W pracy siedzą po stronie pasażera, tym razem zajęli jednak miejsca kierowców i pod eskortą policji i straży miejskiej przejechali w paradzie ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego. Instruktorzy Nauki Jazdy w taki sposób uczcili swoje święto, o ten dzień walczą od dawna.

Instruktorzy chcą aby o ich zawodzie mówiło się głośno, bowiem jest to profesja często niedoceniana, a przecież na barkach tych osób spoczywa ogromna odpowiedzialność. To oni kształtują zachowania na drodze przyszłych kierowców.

Łukasz instruktorem nauki jazdy jest od 9 lat, jak mówi w tym zawodzie liczy się przede wszystkim cierpliwość i opanowanie. Pierwsze spotkanie instruktora z nowym kursantem zawsze wygląda tak samo.

Samochód do nauki jazdy jest odpowiednio wyposażony.
Dodatkowy pedał sprzęgła i hamulca oraz trzy lusterka, dwa po bokach i jedno wsteczne. Dzięki takim elementom pomocniczym  instruktor z miejsca pasażera może w każdej chwili zareagować i podjąć decyzje za kursanta. 


W Ostrowcu Świętokrzyskim obecnie działa 16 szkół nauki jazdy, w których wbrew stereotypom instruktorami są też kobiety. Tak jak pani Agnieszka, która uczy przyszłych kierowców samochodów osobowych i autobusów. 

Zdawalność egzaminów praktycznych w oddziale terenowym w Ostrowcu Świętokrzyskim WORD jest bardzo wysoka, kształtuje się na poziomie 42-43%, co stanowi jeden z najlepszych wyników w kraju. Jak podkreśla kierownik oddziału WORD, to przede wszystkim zasługa ostrowieckich instruktorów.

Oby to zaangażowanie z jakim ostrowieccy instruktorzy wykonują ten zawód nigdy w nich nie gasło. 


 

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe