CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Ciągnik przygniótł mężczyznę

  • 8.08.2018, 12:58 (aktualizacja 08.08.2018 13:12)
  • Agnieszka Cybulska
Ciągnik przygniótł mężczyznę
Podziel się:
Oceń:
8 sierpnia 2018r. po godzinie 1 w nocy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem ciągnika rolniczego w Nowym Skoszynie.

4 samochody ratowniczo-gaśnicze i 17 strażaków ruszyło do akcji po wypadku w Nowym Skoszynie. Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna miał przyciśnięte  obie kończyny dolne na wysokości łydek przez jedno z tylnych kół pojazdu, który zsunął się z pola ornego na zaniżoną polną drogę.

Poszkodowany w chwili przybycia ratowników był przytomny, świadomy, logicznie się wysławiał. Sytuacja jednak była trudna.

Ciągnik rolniczy, do którego podpięty był pług, przechylał się w stronę poszkodowanego i groził wywróceniem. Z jednej strony koła pojazdu znajdowały się na porośniętej trawą polnej drodze, z drugiej strony opierały się na pochyłym zboczu. Nie było możliwości bezpośredniego dojazdu samochodami ratowniczymi do miejsca zdarzenia

- informuje st.kpt. Barbara Majdak

Ostanie 300 metrów wraz ze sprzętem strażacy przebyli pieszo.

 W pierwszej fazie ratowania poszkodowanego strażacy podkopali się uwalniając jedną z nóg a następnie używając drugiego ciągnika i stalowej liny powoli odciągali przechylony pojazd co umożliwiło uwolnienie drugiej kończyny i wydostanie rannego mężczyzny. Po uwolnieniu poszkodowanym zaopiekował się lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego, po czym został odwieziony do szpitala.

 Akcja trwała ponad 4 godziny.

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe