Muzyka filmowa łączy pokolenia

  • 31.07.2018, 13:54 (aktualizacja 02.08.2018 09:56)
  • Artur Sitarski
Muzyka filmowa łączy pokolenia
Podziel się:
Oceń:
Twórcy muzyki filmowej dążą do jak najściślejszego oddania świata przedstawianego w filmie. Muzyka ma być dopełnieniem dzieła czy to kinowego czy telewizyjnego. Często wydobywające się z instrumentów dźwięki mają pomóc w charakterystyce bohaterów, stworzyć nastrój. Po raz pierwszy muzyka filmowa pojawiła się w kinie niemym, gdzie odtwarzana była na żywo. Od tamtych czasów przeszła znaczną ewolucję, ale nadal potrafi dopowiadać nie wypowiedziane na ekranie słowa.

Ruiny zamków, rynki miast, parki potrafią doskonale zastąpić kinowe ekrany i przenieść słuchaczy w fabułę filmu bez obrazu. Znane z sal kinowych popularne utwory filmowe grane w takich nietypowych miejscach pozwalają na nowo odkrywać treści. Koncerty muzyki filmowej w plenerze cieszą się dużą popularnością wśród odbiorców.

Muzyka filmowa często znajduje się w repertuarze orkiestr i chórów. To na tych znanych przebojach filmowych młodzi artyści uczą się gry na instrumentach, a soliści często szukają własnych scenicznych aranżacji i interpretacji. Nie od dziś wiadomo, że muzyka łączy pokolenia. Muzyka filmowa łączy w sposób szczególny bo nie tylko dźwiękiem ale również zapamiętanym obrazem. Stare dobrze rozpoznawalne filmy, poprzez udźwiękowienie i muzykę trafiają do młodego odbiorcy.

Pokolenia z pewnością miał połączyć koncert muzyki filmowej na ostrowieckim rynku. To wspólny projekt chórów: Ad Libitum z Miejskiego Centrum Kultury i chóru św. Marcina z Opatowa, oraz uczniów Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Miry Kubasińskiej pod dyrekcją Zdzisława Staniszewskiego. Kapryśna aura pogodowa zmusiła jednak organizatorów do przeniesienia wydarzenia na inny termin.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe