Awanse i medale. Święto Wojewódzkiej Policji na zamku w Ujeździe

  • 30.07.2018, 10:37 (aktualizacja 02.08.2018, 09:42)
  • Judyta Szczerbińska
Awanse i medale. Święto Wojewódzkiej Policji na zamku w Ujeździe

Podziel się:

Oceń:

Uroczystości Obchodów Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego rozpoczęła Msza Święta sprawowana w intencji policjantów, której przewodniczył Biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz w kościele w Iwaniskach. Następnie uroczystości kontynuowane były na Zakmku Krzyżtopór w Ujeździe, podczas kótrych 1015 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie i medale.

W sobotę 28 lipca w powiecie opatowskim odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Uroczystości połączone zostały z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 99. rocznicy utworzenia Policji. 

W ceremonii brali udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Dariusz Augustyniak, Biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, mieszkańcy regionu oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej województwa świętokrzyskiego, służb mundurowych, a także duchowieństwa.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach sprawowaną w intencji policjantów. Przewodniczył jej Biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. Oprawę muzyczną mszy zapewnił Chór Parafii Garnizonowej w Kielcach oraz Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Następnie wszyscy udali się na Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, gdzie kontynuowano obchody i wręczono  akty mianowania na kolejne stopnie. W całym garnizonie otrzymało je 1015 policjantów. Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczała przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale „Za Długoletnią Służbę”. Podczas uroczystości roztrzygnięto także Plebiscyt Dzielnicowy Bliżej Nas oraz wręczono „Medale za zasługi dla Policji”.

W tym ważnym dniu dla funkcjonariuszy, dziękowano im za codzienną służbę i podkreślano ich ciężką pracę. Podczas uroczystości odczytano także list od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.


 

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe