CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

"Krzemienny Krąg" dla gmin

  • 24.07.2018, 13:41 (aktualizacja 02.08.2018 10:39)
  • Katarzyna Kurek
 "Krzemienny Krąg" dla gmin
Podziel się:
Oceń:
16 lipca odbyło się kolejne już uroczyste podpisanie umów w ramach Przedsięwzięcia „Inicjatywa grup mieszkańców na rzecz rozwoju LGD” w poddziałaniu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dobro mieszkańców i integracja społeczeństwa, to główne cele jakie postawili sobie grantobiorcy.

Podjęte inicjatywy, mają różny charakter. Od festynów po warsztaty. Każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Jednym z przedsięwzięć nawiązującym do dziedzictwa kulturowego, ma być wydarzenie w Ćmielowie, podczas którego  będzie królowała ceramika. Pojawią się także elementy dotyczące ochrony środowiska. Projekt nie ominie Solca, Rzeczniowa czy Bałtowa . 
Zapowiadana jest również kontynuacja wydarzeń takich jak niedawny  piknik archeologiczny "Człowiek i Żelzao" w Nietulisku. Klimat  historyczno-archeologiczny ma być podtrzymywany i ma stwarzać grunt do rozwoju turystyki w regionie.
Lokalna Grupa Działania wspomaga rozwój instytucji samorządowych  i pozarządowych. Rozwój kulturalny, modernizacje to ważne przedsięwzięcia dla Gmin. 
Gminy przeznaczą zdobyte środki między innymi na organizację imprez plenerowych, festynów czy pikników rodzinnych. Projekt zakłada rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim i  wspieranie współpracy między podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego.

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe