CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Sandomierskie obchody Święta Policji

  • 23.07.2018, 14:56 (aktualizacja 24.07.2018 21:50)
  • Judyta Szczerbińska
Sandomierskie obchody Święta Policji
Podziel się:
Oceń:
Dziś na dziedzińcu Zamka Królewskiego w Sandomierzu odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości awans otrzymało 51 sandomierskich stróżów prawa.

W poniedziałek 23 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu obchodzili swoje święto. W uroczystości, która odbyła się na dziedzińcu Zamku Królewskiego udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Dariusz Augustyniak, Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu insp. Dariusz Chmielowiec, a także przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury i zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Powiatowe obchody Święta Policji w Sandomierzu rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, której przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu insp. Dariusz Chmielowiec podziękował za dotychczasową służbę wszystkim policjantom i podkreślił jak ważna jest współpraca z samorządami w trosce o bezpieczeństwo. Nawiązując do 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości podkreślił jak ważną rolą jest patriotyzm oraz oddanie się ojczyźnie nawiązując do historii Policji wspomniał historię poległych policjantów z powiatu sandomierskiego.
Była to niewątpliwą okazja do podsumowań, podziękowań, życzeń i awansów:

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wyróżnił policjantów i pracowników Policji województwa świętokrzyskiego medalami „Za Długoletnią Służbę. srebrny medal otrzymał asp. szt. Mariusz Zybała oraz asp. szt. Dariusz Wziątek.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał odznaczenia resortowe „Zasłużony Policjant” Komendantowi Powiatowemu Policji w Sandomierzu insp. Dariuszowi Chmielowcowi, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp.. Paweł Przyłucki oraz nadkom. Piotr Smoliński.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Dariusz Augustyniak wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awans otrzymało 51 sandomierskich stróżów prawa.

Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu oraz przedstawiciele władz samorządowych złożyli również gratulacje Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach nadinspektorowi Dariuszowi Augustyniakowi, który 20 lipca otrzymał nominacją na  pierwszy stopień generalski.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ada
ada 23.07.2018, 15:32
W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę.

Pozostałe