Sandomierskie obchody Święta Policji

  • 23.07.2018, 14:56 (aktualizacja 24.07.2018, 21:50)
  • Judyta Szczerbińska
Sandomierskie obchody Święta Policji

Podziel się:

Oceń:

Dziś na dziedzińcu Zamka Królewskiego w Sandomierzu odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości awans otrzymało 51 sandomierskich stróżów prawa.

W poniedziałek 23 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu obchodzili swoje święto. W uroczystości, która odbyła się na dziedzińcu Zamku Królewskiego udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Dariusz Augustyniak, Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu insp. Dariusz Chmielowiec, a także przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury i zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Powiatowe obchody Święta Policji w Sandomierzu rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, której przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu insp. Dariusz Chmielowiec podziękował za dotychczasową służbę wszystkim policjantom i podkreślił jak ważna jest współpraca z samorządami w trosce o bezpieczeństwo. Nawiązując do 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości podkreślił jak ważną rolą jest patriotyzm oraz oddanie się ojczyźnie nawiązując do historii Policji wspomniał historię poległych policjantów z powiatu sandomierskiego.
Była to niewątpliwą okazja do podsumowań, podziękowań, życzeń i awansów:

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wyróżnił policjantów i pracowników Policji województwa świętokrzyskiego medalami „Za Długoletnią Służbę. srebrny medal otrzymał asp. szt. Mariusz Zybała oraz asp. szt. Dariusz Wziątek.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał odznaczenia resortowe „Zasłużony Policjant” Komendantowi Powiatowemu Policji w Sandomierzu insp. Dariuszowi Chmielowcowi, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp.. Paweł Przyłucki oraz nadkom. Piotr Smoliński.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Dariusz Augustyniak wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awans otrzymało 51 sandomierskich stróżów prawa.

Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu oraz przedstawiciele władz samorządowych złożyli również gratulacje Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach nadinspektorowi Dariuszowi Augustyniakowi, który 20 lipca otrzymał nominacją na  pierwszy stopień generalski.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ada
ada 23.07.2018, 15:32
W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę.

Pozostałe