Wypadek na ul. Świętokrzyskiej

  • 19.07.2018, 14:18 (aktualizacja 20.07.2018 12:51)
  • Artur Sitarski
Wypadek na ul. Świętokrzyskiej
Podziel się:
Oceń:
18 lipca po godzinie 15 na ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu na łuku drogi 20-letnia kobieta jadąca fordem straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód jazdy egzaminacyjnej. Po zderzeniu z nim uderzyła w jeszcze jeden samochód.

Wszyscy kierowcy, uczestnicy zdarzenia, byli trzeźwi. Zdaniem policji sprawczyni wypadku dopuściła się rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego co w konsekwencji zaskutkowało zatrzymaniem jej prawa jazdy. Prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na jezdni. Uderzenie forda w samochód egzaminacyjny było tak silne, że auta zostały zepchnięte na pas zieleni, który oddziela jezdnię od chodnika.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Na szczęście wypadki i kolizje z udziałem samochodów nauki jazdy lub tzw. egzaminacyjnych nie zdarzają się często. Przeważnie są to drobne stłuczki, których najczęstszą przyczyną jest niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami. W przypadku zdarzenia do którego doszło w środę w Ostrowcu 18-latka zdająca właśnie egzamin na prawo jazdy jechała prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety w sytuacji do której doszło egzamin będzie musiała powtórzyć.

Uczestnikami zdarzenia drogowego do którego doszło na ul. Świętokrzyskiej byli młodzi kierowcy a jak poskreśla policja i jak mówią statystyki, najwięcej zdarzeń drogowych jest właśnie przy współudziale kierowców w wieku między 18-tym a 24-tym rokiem życia. W 2017 roku byli oni sprawcami około 20% wypadków.

Najczęstszą przyczyną wypadków jest brawura, szybkość oraz przecenienie własnych umiejętności.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe