Wielki Ogień 2018

  • 9.07.2018, 14:08 (aktualizacja 09.07.2018 16:20)
  • Artur Sitarski
Wielki Ogień 2018
Podziel się:
Oceń:
Podczas 12 edycji festiwalu „Wielki Ogień” na scenie ostrowieckiego amfiteatru wystąpiły zespoły grające: rock, metal, blues i reggae. 17 młodych wykonawców walczyło o zwycięstwo w konkursie, który oceniało jury w składzie: Marcin Bracichowicz - gitarzysta rockowy, Cezary Mielko – perkusista metalowy, dziennikarz muzyczny Marek Wiernik oraz ostrowiecki muzyk Andrzej Chochół.

Jury jednomyślnie podjęło decyzję, że zwycięzcą 12 edycji „Wielkiego Ognia” zostaje Reggaeside. Zespół otrzymał nagrodę finansową w wysokości 5000 zł. Pochodzący z Nowego Miasta Lubawskiego ośmioosobowy zespół Reggaeside gra muzykę z pogranicza reggae, ska, rocka i funky.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Drugie miejsce w festiwalu i nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych wywalczył duet Pola Chobot i Adam Baran. Laureatem w kategorii najlepszy cover za nietypową, metalową aranżację utworu „Poszłabym za tobą” z repertuaru Miry Kubasińskiej i grupy Breakout został zespół The Kroach. Decyzją jury najlepszym muzykiem 12 edycji festiwalu „Wielki Ogień 2018” został wokalista zespołu The Kroach, Jan Popławski.

Doceniona została także energia i żywiołowość zespołu Stoneage Full of Sun. To właśnie do grupy z Zabrza powędrowała nagroda publiczności.

W sobotni wieczór, po części konkursowej, na ostrowieckiej scenie zaprezentował się ubiegłoroczny zwycięzca festiwalu zespół Omni mOdO oraz gwiazda wieczoru Bright Ophidia. W niedzielę publiczność wysłuchała koncertu laureatów a zwieńczeniem 12 edycji „Wielkiego Ognia” był koncert grupy Pidżama Porno z Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe