Przyznano stypendia Starosty Ostrowieckiego

  • 20.06.2018, 16:15 (aktualizacja 22.06.2018 11:52)
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Sukcesy uczniów docenione
Podziel się:
Oceń:

10 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia starosty ostrowieckiego. Wsparcie w postaci dwóch tysięcy złotych otrzymali młodzi ludzie z największymi osiągnięciami dydaktycznymi, sportowymi i artystycznymi.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Pod uwagę brano miejsca w olimpiadach i konkursach centralnych. Dwaj zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w piłce wodnej otrzymali stypendium sportowe.

Jak dodaje starosta Zbigniew Duda, na pochwałę zasługują nauczyciele, dzięki którym uczniowie mogą osiągać wysokie wyniki i promować Ostrowiec na arenie ogólnopolskiej.

 Powinniśmy pokazywać tych najlepszych uczniów, ale także pokazywać innym, ze poświęcenie i nauka mogą być wynagrodzone stypendium

 

- mówi starosta.

W uroczystości udział wzięli ostrowieccy parlamentarzyści. Senator PiS Jarosław Rusiecki podkreśla, że wyniki uczniów świadczą o tym, że ostrowiecka młodzież jest świadoma i odpowiedzialna.

 Będą pewnie chcieli zrobić coś pożytecznego dla siebie, swoich rodzin, ale także Polski. Oby brali przykład ze swoich rówieśników sprzed 100 lat, którzy robili wszystko, aby wskrzesić Rzeczpospolitą

- mówi senator.

Poseł PiS Andrzej Kryj, który kilkanaście lat temu, jako radny powiatowy, zainicjował te formę doceniania uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zauważa, że widać odradzanie się  niektórych dyscyplin sportowych. Jak mówi, Ostrowiec w piłce wodnej był potęgą. Teraz jest szansa, aby do tego wrócić. Wymienia także siatkarki, których wysoki poziom sportowy daje dużą szansę na występowanie w drużynach ekstraklasy.

 

Lista nagrodzonych Stypendystów w roku szkolnym 2017/2018  przez Starostę Ostrowieckiego 

 

Kategoria dydaktyczna:

 

1.       Michał Sałkowski

2.       Patryk Saffer

3.       Klaudia Staszczak

4.       Marcel Skrok

5.       Sebastian Gałek

6.       Bartłomiej Duda

7.       Jakub Czuba

 

 

Kategoria sportowa:

 

 

1. Aleksander Ozga (chłopiec)

2.  Patryk Stefański

 

Kategoria artystyczna:

1.       Konrad Dzik

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe