CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Zalety domu z użytkowym poddaszem

  • 11.06.2018, 11:48 (aktualizacja 11.06.2018 11:52)
Zalety domu z użytkowym poddaszem
Podziel się:
Oceń:

Zanim wybierzemy właściwy projekt domu, w który pragniemy zamieszkać powinniśmy najpierw zastanowić się czy chcemy w nim mieć użytkowe poddasze. Domy z poddaszem użytkowym mają wiele zalet. W domu o niewielkiej powierzchni stanowią ważny dodatek do zagospodarowania. Zazwyczaj wnętrza urządzone na poddaszu mogą być niezwykle oryginalne i wyjątkowe, podobnie jak widok, który roztacza się z okien najwyższej kondygnacji domu. W zależności od tego w jaki sposób wykorzystamy poddasze powinniśmy pamiętać o zbudowaniu infrastruktury, wykonaniu niezbędnych instalacji oraz odpowiednim doświetleniu wnętrz umieszczonych na poddaszu.

Jak zaplanować poddasze użytkowe?

Zanim ostatecznie zdecydujemy czy chcemy mieszkać w domu z poddaszem rozważmy jak można je odpowiednio zaplanować i zaaranżować tak, aby stanowiło integralną część domu. Warto uwzględnić wszelkie uwarunkowania, wysokość pomieszczenia, wielkość powierzchni, usytuowanie okien oraz skosy.

Na poddaszu łatwo można zapewnić sobie strefę prywatną, gdyż jego położenie zakłada pewną intymność. Można tam urządzić sypialnię, kącik zabaw dla dzieci, pokój gościnny lub gabinet do pracy. Z uwagi na skosy na poddaszu trudniej będzie urządzić łazienkę czy prywatną siłownię, które wymagają więcej przestrzeni i swobody ruchu.

Kto powinien wybrać dom z poddaszem użytkowym?

Warto podkreślić fakt, że dom z poddaszem zajmuje mniejszą powierzchnię działki niż dom parterowy o tej samej powierzchni użytkowej. Jeśli mamy do dyspozycji niezbyt dużą działkę budowlaną, to wówczas wybór domu z poddaszem jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Łatwiejszy podział domowych stref

W domu z poddaszem podział wnętrza na strefę dzienną i nocną jest znacznie łatwiejszy i bardziej naturalny niż w parterowym domu. Strefa dzienna i publiczna, przeznaczona nie tylko dla domowników, lecz także dla gości znajdzie się wówczas na dolnej kondygnacji, natomiast strefa prywatna, nocna w naturalny sposób zostanie zaaranżowana na górze.

Poddasze użytkowe czy dom piętrowy?

Jeśli nasz projekt domu zakłada, że powierzchnia parteru będzie większa niż powierzchnia pomieszczeń umieszczonych na kondygnacji bezpośrednio nad nim, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie poddasze użytkowe. Za takim wyborem przemawia wiele korzyści. Po pierwsze, dom z poddaszem użytkowym można budować etapami, co oznacza niższe koszty wstępne i możliwość komfortowego korzystania z parteru podczas planowania kolejnych robót. Ponadto poddasze użytkowe daje wiele niebanalnych rozwiązań, które trudniej uzyskać aranżując typowe piętro mieszkalne domu. Dzięki wykorzystaniu oryginalnych rozwiązań oraz istniejących uwarunkować m.in. skosów, zakamarków i mansard poddasze może stanowić najbardziej atrakcyjną część domu.

Metraż ze skosami

Uwzględniając w projekcie domu poddasze, wiele osób zastanawia się jak policzyć metraż mieszkania ze skosami. O tym, czy daną powierzchnię można liczyć jako użytkową decyduje wysokość. Zgodnie z nową normą do powierzchni użytkowej zaliczamy powierzchnię wówczas, gdy wysokość w danym miejscu wynosi minimum 1,9 m. Więcej informacji związanej z budową domu znajdą Państwo na stronie https://new-house.com.pl/projekty-domow

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe