CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Dzień Dawcy Szpiku w Sandomierzu

  • 5.06.2018, 14:52 (aktualizacja 08.06.2018 11:51)
  • Judyta Szczerbińska
Dzień Dawcy Szpiku w Sandomierzu
Podziel się:
Oceń:
W niedzielę 10 czerwca odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku w Sandomierzu. Podczas akcji będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS.

W Polce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Mimo 32 milionów zarejestrowanych osób na całym świecie, dla wielu chorych pacjentów nadal nie znaleziono dawcy. 

Aby zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy zaplanowano na 10 czerwca  Dzień Dawcy Szpiku w Sandomierzu.

Podczas akcji, na Rynku Starego Miasta w godzinach 13:00-20:00 oraz w Kompleksie Rekreacyjnym przy ul. Żólkiewskiego w godzinach 16:00-20:00,  będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS.

W ramach akcji pozyskiwania dawców szpiku Stowarzyszenie Dobro Powraca ze Stalowej Woli, planuje również kwestę na rzecz potrzebującej podopiecznej Stowarzyszenia - Pani Marioli Markiewicz.

 

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe