Uroczystości 74 rocznicy śmierci mjr. Jana Piwnika „Ponurego”

  • 5.06.2018, 12:03 (aktualizacja 05.06.2018 12:59)
  • Judyta Szczerbińska
Uroczystości 74 rocznicy śmierci mjr. Jana Piwnika „Ponurego” Świętokrzyska Policja
Podziel się:
Oceń:
W Mominie odbyły się uroczystości 74 rocznicy śmierci patrona Świętokrzyskiej Policji mjr. Jana Piwnika „Ponurego”, którym towarzyszyła msza plenerowa, Apel Poległych i salwa honorowa oraz wręczenie grawertonów z tytułem „Przyjaciela gminy Waśniów”.

Obchody 74 rocznicy śmierci mjr. Jana Piwnika „Ponurego” rozpoczęły się prezentacją artystyczną uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mominie imienia mjr. „Ponurego”, która obchodziła także 8 rocznicę nadania jej imienia. W intencji Jana Piwnika „Ponurego” i jego żołnierzy poległych za wolność ojczyzny odprawiono mszę świętą polową pod przewodnictwem biskupa seniora Edwarda Frankowskiego. Gospodarzem uroczystości był wójt gminy Waśniów Krzysztof Gajewski. W obchodach udział wzięli także m.in: ostrowieccy parlamentarzyści, pełnomocnik zarządu województwa ds. kombatantów i osób represjonowanych, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Jerzy Brożyna, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego,  Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp. Zbigniew Wilk, Komendant Komisariatu Policji w Kunowie nadkom. Mariusz Wiączek. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Po nabożeństwie odbyła się ceremonia wojskowa – Apel Poległych i salwa honorowa w wykonaniu III Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu, pod dowództwem kpt. Krzysztofa Oszczudłowskiego.

Zwieńczeniem obchodów było złożenie kwiatów przy pomniku Golgoty Wschodu w hołdzie poległym partyzantom. Jednym z akcentów uroczystości było również wręczenie grawertonów z tytułem „Przyjaciela gminy Waśniów”. W tym roku odebrał go m.in. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp.  Zbigniew Wilk.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe