Rodziny z całej diecezji świętowały w Ostrowcu

  • 04.06.2018, 16:12 (aktualizacja 04.06.2018, 23:39)
  • Anna Głąb
Jubileusz Rodzin diecezji sandomierskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Rodzina i jej dobro stały w centrum sobotniego spotkania, jakie odbyło się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach dwustulecia diecezji sandomierskiej i Powiatowego Roku Rodziny na boisku przy Szkole Mistrzostwa Sportowego odbył się wielki piknik rodzinny pod hasłem "Rodzina nasza troska, nasz skarb".

Jubileusz Rodzin stał się okazją do świętowania dla wielu par małżeńskich z całej diecezji sandomierskiej, ale także osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin i szeroko rozumianą pomoc rodzinie. Spotkanie rozpoczęło się msza świętą koncelebrowaną przez biskupa Jana Wątrobę, przewodniczącego komisji Episkopatu Polski do spraw Rodziny oraz biskupów Krzysztofa Nitkiewicza i Edwarda Frankowskiego z Sandomierza.
W kazaniu biskup Jan Wątroba podkreślał wagę sakramentu małżeństwa, jako podstawy do budowania rodziny.
Kondycja współczesnych rodzin jest zróżnocowana, choć, jak przyznawali hierarchowie, w obecnych czasach trudno jest żyć w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi.
Rodzina w każdej przestrzeni, zarówno duchowej jak i materialnej do prawidłowego rozwoju potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. Biskup Krzysztof Nitkiewicz wskazywał na potrzebę rozwijania wspólnoty międzyludzkiej, w której może kształtować się rodzina.
Podczas mszy 128 par, które w tym roku świętują srebrny jubileusz małżeństwa, odnowiło przyrzeczenia małżeńskie. Na pamiątkę dostali statuetki Świętej Rodziny, jako symbolu jedności w małżeństwie. W rozmowach małżonkowie podkreślali, że życie zgodnie z wartościami chrześcijańskimi pozwala im w codzienności.
2018 został ogoszony w powiecie ostrowieckim Rokiem Rodziny. Kulminacyjnym punktem obchodów było spotkanie jubileuszowe wszystkich rodzin z diecezji sandomierskiej.
A podczas jubileuszu rodzin Domowy Kościół, czyli rodzinna gałąź Ruchu Światło Życie podsumował rok pracy i przyjął błogosławieństwo rozesłania na wakacje. Można było także wysłuchać świadectwa życia Leszka Dokowicza, uwikłanego przed laty w subkulturę techno.

Anna Głąb

Zdjęcia (93)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wasedrftgyhu
wasedrftgyhu 05.06.2018, 07:42
Tyle hipokryzji w jednym miejscu, przykre... zarówno po stronie kościelnej ale szczególnie po stronie rządowo -samorządowej....

Pozostałe