CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Cytomammobus zaparkuje w Sandomierzu

  • 25.05.2018, 17:27 (aktualizacja 27.05.2018 22:03)
  • Agnieszka Cybulska
Cytomammobus zaparkuje w Sandomierzu
Podziel się:
Oceń:
Cytomammobus ŚCO z nowym superczułym cyfrowym mammografem odwiedzi 27 maja Sandomierz.

W ramach Białej Niedzieli mieszkanki Sandomierza będą mogły 27 maja skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, wyposażonym w nowy, wysokoczuły cyfrowy mammograf zakupiony w tym roku przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Najnowszej generacji super czułe urządzenie pozwala na wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, co zwiększa dokładność badania. Zaletą nowego mammografu jest również niska dawka promieniowania przy wykonywaniu zdjęć.

Dawka promieniowania emitowana przez nasz nowy mammograf jest o jedną czwartą niższa od tej, którą emitują zwykłe mammografy analogowe. Badanie jest więc zupełnie bezpieczne dla pacjentki. Ponadto możliwość obróbki cyfrowej zdjęcia pozwala nam uwidocznić bardzo małe zmiany, które są niemożliwe do zobrazowania na analogowej kliszy. Dzięki mammografii można wykryć w piersiach zmiany o wielkości poniżej 4-5 mm, których kobieta nie jest w stanie wyczuć sama

– wyjaśnia dr Tomasz Dróżdż, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej ŚCO. Podkreśla, że

 Zachęcamy panie do mammografii, bo to badanie pozwala wychwycić raka w bardzo wczesnym stadium, kiedy leczenie przynosi bardzo dobre efekty

– dodaje Dorota Węglińska, koordynator Mobilnej Pracowni Badań Diagnostycznych ŚCO.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL.

Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Wszystkie panie, które wykonają badanie w cytomammobusie ŚCO, otrzymują zestawy kobiecych upominków.

 

 

Agnieszka Cybulska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe