Czarnoksiężnik w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • 14.05.2018, 15:01 (aktualizacja 15.05.2018, 08:11)
  • Artur Sitarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przedstawienia teatralne czy lekcje biblioteczne to jedne z kilku form propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych prowadzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Miejska Biblioteka Publiczna nie zapomina o najmłodszych. W ramach Tygodnia Bibliotek goszczono Teatr Blaszany Bębenek z Trzebini ze spektaklem „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Dzieci aktywnie włączyły się w przedstawienie. Miały też swoich ulubionych bohaterów. Największą popularnością cieszyła się główna bohaterka Dorotka.

 Ważne jest aby od najmłodszych lat zachęcać dzieci do sięgania po książki. Aby kształtować kulturę czytania. Niestety wciąż czytamy mało. Działania biblioteki poprzez propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mają szerszy wymiar. Zachęcają dorosłych do sięgania po książki. Z małego czytelnika wyrasta dorosły czytelnik, który w sposób świadomy wybiera książkę jako formę rozrywki. Zachęcanie do czytania od najmłodszych lat będzie przynosić pozytywne skutki w przyszłości.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe