CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Ostrowiec by night

  • 11.05.2018, 12:15 (aktualizacja 11.05.2018 14:18)
  • Judyta Szczerbińska
Ostrowiec by night
Podziel się:
Oceń:
W ramach wydarzenia "Noc Muzeów", w sobotę 19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim, Punkt Informacji Turystycznej w MCK organizuje nocną wycieczkę, podczas której będzie można odwiedzić niedostępne na co dzień dla zwiedzających miejsca i budynki.

Impreza "Noc Muzeów" gości w Polsce od 2003 roku i coraz więcej miast angażuje się w jej organizację. "Nocy Muzeów", oprócz udostępniania instytucji kultury, towarzyszą imprezy kulturalne, jak również otwierane są zabytkowe budynki, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

W Ostrowcu Świętokrzyskim "Noc Muzeów", zorganizowana przez Punkt Informacji Turystycznej w Miejskim Centrum Kultury, odbędzie się w sobotę 19 maja.

Nocna wycieczka pod nazwą "Ostrowiec by night" rozpocznie się o godzinie 21:00 przed kinem Etiuda. Uczestnicy będą zwiedzać m.in. Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w willi Lirszów przy ulicy Wardyńskiego, Komendę Powiatową Policji, która zajmuje siedzibę dawnego Banku Pfeffera przy Alei 3 Maja oraz Urząd Stanu Cywilnego w dawnym dworku Saskich przy ulicy Siennieńskiej. Na koniec spotkania zaplanowano zwiedzanie kina "Etiuda" z nocnym seansem.  

Późnym wędrówkom po mieście będzie towarzyszyć gra miejska „Ghostbusters 2018". Zabawa polegać będzie na rozwiązaniu zagadki tajemniczej zjawy, która nawiedziła kino.

Udział w wycieczce i wstęp na seans są bezpłatne. 

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe