Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  • 12.04.2018, 14:20 (aktualizacja 12.04.2018 16:07)
  • Karolina Kamińska-Nowak
swiatowy_dzien_autyzmu_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:

Na świecie po raz 10, w powiecie ostrowieckim tak uroczyście po raz 2.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się od części artystycznej w sali Kina Etiuda. 

Dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Stowarzyszenia Niebieski Jeżyk wystąpili ostrowieccy młodzi artyści wśród nich Ania i Olaf.

Dzieci otrzymały też specjalne pozdrowienia i to od dobrze wszystkim znanych w Polsce gwiazd Rock-Polo - Sławomira i Kajry.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim, dla dzieci z autyzmem stworzono 7 oddziałów, w których łącznie przebywa 15 -cioro dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera. Opiekę nad nimi sprawuje wykwalifikowana kadra, podopieczni szkoły specjalnej każdego dnia w ośrodku korzystają z zajęć terapeutycznych.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  prowadzi starostwo powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, władze powiatu starają się w różnych obszarach wspierać podopiecznych ośrodka. 

Podopieczni szkoły specjalnej ich rodzice i opiekunowie oraz członkowie Stowarzyszenia "Niebieski Jeżyk" na pomoc mogą liczyć od wielu osób.
Na ręce ich przyjaciół podczas wydarzenia powędrowały specjalne podziękowania. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu


A później już wszyscy razem w uroczystym przemarszu, prowadzeni przez orkiestrę Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim udali się na Rynek Miasta. 
Tam tworząc ogromne koło uczestnicy wydarzenia puszczając w niebo niebieskie balony w myślach wypowiadali swoje życzenia. 


Dla rodziców dzieci z autyzmem niewątpliwie ważne jest zrozumienie i podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat tego zaburzenia.

 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe