WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT

Motocykliści ruszają...

  • 10.04.2018, 14:11 (aktualizacja 10.04.2018 16:17)
  • Bartek Gębusia
Motocykliści ruszają...
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
9 kwietnia br. w godzinach popołudniowych doszło do wypadku drogowego, na ul. Chrzanowskiego motocyklista potrącił pieszego.

W 2017 roku na polskich drogach doszło do ponad 700 wypadków z udziałem motocyklistów, a ten tragiczny bilans z roku na rok rośnie mimo licznych apeli. 

Rosnące zainteresowanie motocyklami szczególnie w śród młodych ludzi niestety przekłada się na tragiczne statystki wypadków w ruchu drogowym. Brawura, bezmyślność, roztargnienie czy niezachowanie szczególnej ostrożności to główne przyczyny takich zdarzeń.  Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści,  jak i rowerzyści, są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. 

Najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów jest:

– niedostosowanie prędkości do warunków – nieprawidłowe wyprzedzanie
– niezachowanie bezpiecznej odległości
– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu

Do 47,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści lub ich pasażerowie, przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe