Zmiany w transporcie publicznym

  • 21.03.2018, 13:46 (aktualizacja 19.07.2018, 15:17)
  • Bartek Gębusia
Transport zbiorowy
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Krzemionkach odbyły się Konsultacje w sprawie projektu nowelizacji Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

Celem nowelizacji ustawy  jest stworzenie między gminnych, powiatowych i wojewódzkich połączeń komunikacyjnych dla wygody mieszkańców, tak samo jak Sportbonusowy. Konsultacje przedstawiły istotne zmiany w funkcjonowaniu publicznego transportu zbiorowego oraz działań jakie muszą być podjęte przez jednostki samorządu terytorialnego. W świetle nowych przepisów, organizacja przewozów zbiorowych została nałożona na samorządy.

"Wszystkim nam zależy na tym, aby transport publiczny był jak najlepszym transportem. Mamy przygotowany plan transportowy, mamy już ten plan zatwierdzony przez Zarząd Powiatu"

- informuje Zbigniew Duda Starosta Ostrowiecki

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów i największych przewoźników w międzymiastowym transporcie drogowy. Konsultacje zorganizowano w trosce o jak najlepszy ostateczny model funkcjonowania transportu zbiorowego dla zabezpieczenia dostępności komunikacyjnej społecznościom lokalnym.  

"Postanowiliśmy podjąć się roli gospodarza, stąd te konsultacje tu u nas na terenie powiatu ostrowieckiego odbywają się dla całego obszaru Polski południowo-wschodniej 

-dodaje Stanisław Wodyński Prezes Świętokrzyskiego Oddziału PIGTSiS

Uczestnicy spotkania za pośrednictwem Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji  mogli wnieść swoje uwagi do prezentowanego projektu. 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stały klient PKS
stały klient PKS 29.03.2018, 09:01
Świat się kończy!
PKS Ostrowiec - firma, która za nic ma pasażera, odwołuje kursy według swojego widzi mi się, opiera swój tabor na zdezelowanych autobusach, które zimą nie odpalają, w trasie się psują, a w czasie czasie deszczu przeciekają - teraz chce wpływać na Ustawę o publicznym transporcie zbiorowym.

Pozostałe