Anita Włodarczyk uczyła w-f

  • 13.02.2018, 15:12
  • Emilia Sitarska
Anita Włodarczyk propagowała aktywność fizyczną w Sadowiu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Sadowiu  w minioną sobotę, mimo rozpoczętych ferii, uczniowie chętnie przyszli na lekcję wychowania fizycznego. Prowadził ją wyjątkowy nauczyciel – Anita Włodarczyk, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem.

Dzieci były zachwycone wizytą sławnej sportsmenki. Większość z nich po raz pierwszy miała okazję poznać osobę, którą do tej pory widziały tylko w telewizji. Ekscytacji wizytą nie kryli także dorośli. Anna Nowak, dyrektor szkoły uważa, że mistrzyni olimpijska jest wzorem do naśladowania dla młodszych i starszych. Cieszy się, że sportsmenka nie omija tak małych miejscowości jak Sadowie.

Do zorganizowania takiego wydarzenia dążyła Marzena Urban-Żelazowska, wójt Sadowia, która podkreśla, że sport jest ważny w życiu gminy. Dzieci i młodzież uprawiają piłkę nożną, siatkówkę, biegają, pływają. Wójt uważa także, że wizyta młociarki to dobra okazja, aby uczniowie dowiedzieli się więcej o mało popularnej dyscyplinie, jaką jest rzut młotem. 

Anita Włodarczyk lekcje prowadzi już od kilku lat. Głównym celem jest propagowanie aktywności fizycznej. Mistrzyni nie ukrywa, że chciałaby, aby takie spotkania motywowały kolejne pokolenia sportowców, którzy za kilkanaście lat mówiliby, że to właśnie ona była inspiracją do zajmowania się sportem profesjonalnie.

W poniedziałek młociarka wyjechała do Stanów Zjednoczonych na 7-tygodniowe zgrupowanie. Przygotowuje się tam do nadchodzących 24. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Berlinie.

Emilia Sitarska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe