Poldery zabezpieczą Ostrowiec

  • 28.08.2017, 13:03 (aktualizacja 28.08.2017, 17:14)
  • Teresa Czajkowska
Poldery zabezpieczą Ostrowiec

Podziel się:

Oceń:

Są pieniądze na stworzenie polderów, czyli suchych terenów które w czasie zagrożenia powodzią będą pełniły funkcję zbiorników wodnych.

Na terenach gminy Bodzechów ma powstać cztery poldery,  mające chronić Ostrowiec Świętokrzyski przed zalaniami  wodami Modły, rzeczki o górskim charakterze. O konieczności budowy takich suchych terenów zalewowych mówiono już w roku 2001, po ówczesnej powodzi oraz po podtopieniach, które miały miejsce w Bodzechowie kilka lat temu. Inwestycję wycenioną na blisko 16 mln złotych ma wykonać Świętokrzyski  Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych a środki będą pochodziły  z Regionalnego Programu Operacyjnego.  

 

 

    

 

 


 

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe