Wsparcie powiatu dla organizacji pozarządowych

  • 24.04.2017, 14:13 (aktualizacja 16.05.2017, 10:27)
  • Teresa Czajkowska
ngo_starostwo_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Organizacje pozarządowe działające na terenach wiejskich a więc Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotnicze Straże Pożarowe działające na terenie powiatu ostrowieckiego, zapoznały się z możliwościami pozyskiwania dodatkowych pieniędzy na swoją działalność.

Było to pierwsze spotkanie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.  dla organizacji pozarządowych szukających wsparcia finansowego. Według pomysłodawców, wiedza na temat możliwości zdobywania funduszy na działalność prospołeczną  jest czasami niewystarczająca. By ułatwić dostęp do takich informacji, w siedzibie powiatu zorganizowano  spotkanie. 

O tym, jak ważne jest stałe wsparcie finansowe dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które często są najważniejszymi animatorami życia społecznego na  terenach wiejskich, nikogo nie trzeba przekonywać. Ale taka działalność wymaga ciągłej wymiany sprzętu czy kolejnych inwestycji. Władze powiatu ostrowieckiego są przekonane o tym, że tego rodzaju merytoryczne spotkania są potrzebne. Dlatego w planach są już kolejne. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne, pomagające w wypełnianiu wniosków o przyznanie dotacji. 

 

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe