Półmetek kadencji Powiatu

  • 11.04.2017, 09:34 (aktualizacja 16.05.2017, 10:33)
  • Redakcja Lokalna.TV
lokalnatv-_2_lata_kadencji_zarzadu_powiatu_ostrowieckiego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Minął już półmetek kadencji koalicji samorządowej PiS i PO w Powiecie ostrowieckim. Choć to połączenie sił nie rokowało większych sukcesów to minione dwa lata zdecydowanie temu zaprzeczają.

Niewątpliwym sukcesem w pierwszym roku władz Powiatu ostrowieckiego było zbilansowanie budżetu powiatu co przełożyło się na utworzenie nadwyżki budżetowej na rok 2017. Tegoroczny budżet jest większy od ubiegłorocznego o 6 mln zł a przede wszystkim jest on proinwestycyjny i prospołeczny. 

Modernizacja, remonty czy też budowa nowych odcinków dróg na terenie całego  powiatu, to zadania jakie postawił przed sobą Zarząd. Po latach oczekiwań zaczęto przebudowę połączenia dróg  ul. Al. Jana Pawła II i ul. Chrzanowskiego oraz ul. Polnej. Rozpoczęto także długo oczekiwany remont ul. Bałtowskiej, która dzięki determinacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. zachowa obecną szerokość. Teraz priorytetem jest wykonanie remontu ruchliwego odcinka ul.Polnej od skrzyżowania z ul. Radwana  aż do ul. Iłżeckiej. Natomiast na skrzyżowaniu ul.Polnej i ul. Siennieńskiej powstanie sygnalizacja świetlna.  W planach modernizacji dróg uwzględniono także remont ul. Kaznodziejskiej w Kunowie oraz zabezpieczenie osuwającej się skarpy w Ćmielowie. Wyremontowanych zostanie też 8 odcinków dróg zniszczonych przez powodzie. 

Dla władz Powiatu istotna jest też sytuacja na rynku pracy. Chodzi nie tylko o zabezpieczenie środków socjalnych dla osób pozostających bez pracy ale przede wszystkim na wspieranie przedsiębiorców. W minionych latach do przedsiębiorców trafiły wyjątkowo duże kwoty dotacji przeznaczonych na tworzenie nowych miejsc pracy, staże, czy też doposażenie stanowisk. 

Równie ważnym obowiązkiem spoczywającym na Starostwie Powiatowym jest dbanie o najsłabszych, wykluczonych społecznie, poszkodowanych przez los,czy chorych. Stąd też w połowie 2015 roku ostrowiecki szpital wzbogacił się o długo oczekiwaną pracownię rezonansu magnetycznego. Zakup ten był możliwy dzięki solidarnemu wsparciu wszystkich gmin Powiatu ostrowieckiego. A obecnie trwają przygotowania do budowy nowej siedziby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która ma powstać przy ostrowieckiej lecznicy. 

Powiat ostrowiecki dba także o Domy Pomocy Społecznej, które przeszły modernizację a ich baza lokalowa w pełni zaspakaja potrzeby mieszkańców powiatu. Na szczególną uwagę ze strony władz Powiatu mogą liczyć  także rodzinne domy dziecka.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wspiera potrzebujących nie tylko finansowo ale i rzeczowo. 

Powiat ostrowiecki to atrakcyjna turystycznie część województwa świętokrzyskiego. Działania promocyjne Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. mają na celu nie tylko pokazanie najbardziej atrakcyjnych miejsc w powiecie, ale także pokazanie otwartości samorządu na inwestorów oraz ukazanie gospodarczych walorów. 

Wszystkie pomysły będą  realizowane do końca kadencji samorządowej i uzupełnione zostaną nowymi inicjatywami, których głównym celem jest poprawa warunków życia wszystkich mieszkańców Powiatu ostrowieckiego. 

 

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe