Podatki w dół

  • 30.11.2016, 14:15 (aktualizacja 30.11.2016, 16:07)
  • Karolina Kamińska-Nowak
sesja_miasto_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

We wtorek 29 listopada radni obradowali na sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Podatek od nieruchomości zostaje na tym samym poziomie co w roku bieżącym, a podatek od środków transportowych w 2017 roku będzie obniżony nawet o 70% - taką decyzję na ostatniej sesji jednogłośnie podjęli radni Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Stabilny budżet miasta pozwala na obniżanie podatków oraz udzielanie wsparcia finansowego m.in. organizacjom pozarządowym, stąd do porządku obrad prezydent miasta dołączył punkt dotyczący zwiększenia kwoty dotacji na działalność Centrum Integracji Społecznej - które sprawuje piecze nad osobami bezrobotnymi oraz zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Decyzją radnych w przyszłym roku centrum otrzyma ponad 100 tysięcy złotych więcej na swoją działalność. Dodatkowe pieniądze pozwolą m.in. na doposażenie pracowni.

Podczas interpelacji i zapytań radni wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją w ostrowieckim szpitalu oraz w Centrum Kardiologii Carint. Pytania w tej kwestii zostaną przekazane bezpośrednio do starosty ostrowieckiego. Radni podjęli wspólny wniosek aby w mieście zorganizować specjalną sesję o ostrowieckim szpitalu, z wnioskiem takim wystąpiła przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe