ZUO "Janik" Sp. z o.o. inwestuje w rozwój

  • 20.10.2016, 15:23 (aktualizacja 21.10.2016, 13:14)
  • Redakcja Lokalna.TV
zuo_janik_hala_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

1 mln 240 tysięcy zł- taką kwotę zainwestowano w rozbudowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów "Janik" Sp. z o.o.

20 października odbyło się uroczyste oddanie nowo powstałej hali, której wybudowanie było możliwe dzięki funduszom pozyskanym m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów "Janik" Sp. z o.o. funkcjonuje jako Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Spółkę tworzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Kunów, Starachowice, Bodzechów, Łagów, Waśniów, Ćmielów oraz Bałtów,  Zakład obsługuje łącznie ok. 224 tysięcy mieszkańców, każdego dnia przyjmując ok 100 ton odpadów. 

Związku z tym, że ciągle zmieniają się przepisy prawne, bardzo ważne i istotne jest aby miasto miało możliwość składowania odpadów w bezpiecznym miejscu i w dobrych rozsądnych cenach. Te opłaty na dziś będą stabilne i nie będą wzrastać, stąd moja decyzja o tym, aby nie podnosić w przyszłym roku podatku od nieruchomości, natomiast w pozostałych branżach uzależnieni jesteśmy od decyzji zewnętrznych czyli od decyzji rządowych- Jarosław Górczyński Prezydent Miasta Ostrowca Św.

Od 2015 roku Zakład Unieszkodliwiania Odpadów "Janik" Sp. z o.o. inwestuje w rozwój. Pojawiła się nowa kwatera składowiska o powierzchni 2.8 ha oraz hala technologiczna przeznaczona do mechaniczno- biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych o powierzchni ok. 1000 m2. 

Większość środków na realizację wspomnianych inwestycji została pozyskana w formie preferencyjnej pożyczki częściowo umarzalnej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a pozostałe zabezpieczyły fundusze własne spółki.
Nowo powstałe instalacje spełniają wszelkie normy oraz wymagania w zakresie stosowanych technologi w nowoczesnej gospodarce odpadami. 

Mamy w świętokrzyskim przyjęty model, który jest pokazywany w Polsce jako pewien wzorzec, 6 takich okręgów odpadowych. Niebawem będziemy mogli ogłaszać konkursy, także jeśli będą projekty z Janika dedykowane do tych funduszy to z pewnością będą miały na to szansę- Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej informacji w jutrzejszym wydaniu TELEFAKTÓW.

 

                                                        

 

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
as
as 20.10.2016, 18:51
Więc dlaczego odpady są segregowane na ul.Gulińskiego ?

Pozostałe