Radni PiS usunięci z klubu

  • 20.10.2016, 10:04 (aktualizacja 20.10.2016, 15:17)
  • Agnieszka Cybulska
kopanski_piotr.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Decyzją członków Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w powiecie ostrowieckim radni H. Żądło, K. Huszaluk oraz G. Kazimierski zostali usunięci z klubu.

Na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, która odbyła się w dniu 5 października, z inicjatywy trzech radnych klubu  Prawo i Sprawiedliwość: Huberta Żadło, Grzegorza Kazimierskiego i Krzysztofa Huszaluka zmieniono statut powiatu i w konsekwencji zlikwidowano funkcję etatowego członka zarządu powiatu.  Od końca lutego 2016 roku  na stanowisku etatowego członka zarządu powiatu pracował Przemysław Cielecki (PO).

 

 

10 października 2016 roku odbyło się posiedzenie Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w powiecie ostrowieckim. Na wniosek  jednego z członków  podjęto decyzję o usunięciu z Klubu trzech radnych: Huberta Żądło - członka Zarządu Powiatu Ostrowieckiego , Krzysztofa Huszaluka - byłego członka Zarządu Powiatu Ostrowieckiego oraz Grzegorza  Kazimierskiego - wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego. Uzasadnienie decyzji radni otrzymali na piśmie, ale przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w powiecie ostrowieckim Jarosław Piotr Kopański nie zdradza jego treści.

Tutaj mówimy o decyzji klubu radnych, natomiast jeżeli chodzi o wniosek, ewentualny, o którym nic nie wiem na chwilę obecną, który by  dotyczył ewentualnej przyszłości kolegów w partii, wniosek ten musiałby przejść procedurę, która jest dokładnie opisana w statucie Prawa i Sprawiedliwości, a już z całą pewnością Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość nie jest tą instancją, która  by w tym uczestniczyła. Mówimy o dwóch kompletnie innych rzeczach - Jarosław Piotr Kopański.

Po usunięciu z klubu PiS aż trzech radnych, klub liczy już tylko siedmiu członków. Siły koalicji zatem słabną. Scenariusz wydarzeń w powiecie jest nieznany. Nikt nie chce dziś mówić o konsekwencjach decyzji podjętej  przez klub PiS. Czy opozycja przejmie władzę w powiecie? 

"... w tym momencie nie jestem w stanie przewidzieć jak się sytuacja rozwinie - mówi przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w powiecie ostrowieckim Jarosław Piotr Kopański.  Nie wiem czy jest ktokolwiek w tej chwili, kto mógłby powiedzieć jak wygląda możliwy scenariusz wydarzeń w najbliższym , a może nieco dalszym czasie"

 

                                                        

Agnieszka Cybulska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 23.10.2016, 19:19
czyżby nie podołali wymaganiom ?????????????

Pozostałe