III edycja festynu na Gutwinie

  • 18.08.2016, 09:22 (aktualizacja 18.08.2016, 15:00)
  • Redakcja Lokalna.TV
zapowiedz_festynu_gutwin_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 21 sierpnia od godziny 15.00, znów możemy przekonać się, że „Na Gutwinie jest fajnie!”.

Ostatni wakacyjny festyn w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (organizowany pod patronatem Prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego) odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia w godz. 15.00-21.00. Po części rekreacyjnej festynu, od godziny 18.00 zaplanowana jest dyskoteka pod gołym niebem w stylu lat 70. i 80.  Organizatorzy proszą o przyjście w strojach z tamtych lat, bo nie zabraknie wyborów najciekawszego stroju „z epoki”.

Dzieci będą mogły skorzystać bezpłatnie z „dmuchańców”, wziąć udział w animacjach typowo zabawowych, jak i edukacyjnych. Poprowadzą je doświadczeni animatorzy ze Stowarzyszenia Nie z Tej Bajki oraz klaun Franio, gwarantując ich wysoki poziom.  Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w eksperymentach z zakresu chemii i fizyki , zajęcia ogólnorozwojowe i językowe .Dopełnieniem atrakcji dla dzieci będą gry i zabawy.

Nieco starsi uczestnicy festynu będą mogli  wziąć udział  w jeździe samochodem w alkogoglach, czyli okularach symulujących jazdę po spożyciu alkoholu. Ratownicy  przygotują stanowisko informacyjne ze sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie na basenie i akwenach otwartych oraz przeprowadzą cieszące się wielką popularnością konkursy na sprzęcie pływającym (kajaki lub rowery wodne). Swoje wyposażenie zademonstruje  również Straż Pożarna i jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, to odbędzie się pokaz ratowania osoby tonącej za pomocą łodzi motorowej. Nie zabraknie stanowisk informacyjnych Policji (alkogogle, narkogogle, wyposażenie policjanta) i Polskiego Czerwonego Krzyża (nauka pierwszej pomocy, akcja informacyjna o zagrożeniach, konkursy i zabawy dla dzieci).

Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się warsztaty samoobrony i widowiskowe pokazy taekwondo. Uczestnicy festynu będą mogli poznać podstawowe chwyty obronne i zobaczyć w akcji młodych zawodników klubu. Podobnie jak w porzedniej edycji imprezy W czasie festynu przeprowadzane będą zbiórki artykułów szkolnych w ramach akcji  „Wyprawka dla żaka” i środków pieniężnych na leczenie ciężko chorego 3-letniego Krzysia Kępczyka, chorującego na HLHS. 

Patronat medialny nad imprezą sprawuje Lokalna.TV

Organizatorzy festynu: Miejskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe