Fundacja z Chicago pomoże dzieciom w Małachowie

  • 05.08.2016, 09:39 (aktualizacja 05.08.2016, 15:29)
  • Redakcja Lokalna.TV
malachow_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Trwają prace remontowe w Niepublicznej Placówce Opiekuńczo -Wychowawczej Nr 1, Nr 2, i Nr 3 w Małachowie.

Podopieczni placówki opiekuńczo - wychowawczej  w Małachowie wakacje spędzają głównie poza ośrodkiem, na koloniach i wycieczkach. Podczas ich nieobecności  w budynkach prowadzone są intensywne prace remontowe. Aktualnie wymieniane są podłogi, malowane ściany. Dyrektor NPOW Krzysztof Wojtachnio chciałby zmienić wnętrze całej placówki, przede wszystkim kładąc główny nacisk na bezpieczeństwo. W pokojach dzieci sukcesywnie wymieniane są meble i oświetlenie. Dla stworzenia prawdziwie domowego, funkcjonalnego wnętrza niezbędne jest doposażenia w sprzęt RTV, AGD, którego codzienne użytkowanie uczy samodzielności i odpowiedzialności. 

Budynek wymaga  odświeżenia również na zewnątrz.  Z elewacji w wielu miejscach odpada tynk, ściany, zwłaszcza przy rynnach, przemakają.  Kilka tygodni temu udało się wyremontować i uszczelnić komin. Potrzeb jest bardzo wiele , ale środki finansowe są mocno ograniczone. O wsparcie i pomoc apeluje dyrektor placówki, dziękując za naszym pośrednictwem, wszystkim ludziom dobrej woli, darczyńcom i sponsorom.

Placówką w Małachowie zainteresowała się Fundacja "Nasz Dom" z Chicago, która  pomaga dzieciom i tego typu ośrodkom w Polsce.  Jedną z głównych form wsparcia jest  budowanie placów zabaw.  Dla dzieci z Małachowa przydomowy ogród, plac zabaw i boisko to miejsca niezwykle ważne, dlatego nadzieja, że obok placówki powstanie strefa rekreacji  już teraz wywołuje duży uśmiech. 

Wsparcie dla placówki w Małachowie i dobrą współpracę z personelem deklaruje również Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda. Niepubliczna Placówka Opiekuńczo -Wychowawczej Nr 1, Nr 2, i Nr 3 w Małachowie realizuje zadanie finansowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
świadoma
świadoma 01.02.2017, 17:22
To deklaracje poparte realnym działaniem.
gość
gość 07.08.2016, 21:17
starosta deklaruje? a nie pomaga?

Pozostałe