Świętokrzyska Nagroda Kultury dla Andrzeja Nowaka

  • 29.10.2015, 10:42 (aktualizacja 29.10.2015, 13:52)
Świętokrzyska Nagroda Kultury dla Andrzeja Nowaka

Podziel się:

Oceń:

Andrzej Nowak z Ostrowca Świętokrzyskiego, reporter, autor kilku książek, otrzymał w tym roku Świętokrzyską Nagrodę Kultury. To wyróżnienie za osiągnięcia dziennikarskie i literackie otrzymał podczas inauguracji Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego 2015/2016, która odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

 

 

 

Świętokrzyska Nagroda Kultury została przyznana Andrzejowi Nowakowi przede wszystkim za książkę „My z pałacu”, którą w roku 2014 opublikowało prestiżowe Wydawnictwo „Bellona”. Publikacja wzbudziła duże zainteresowanie krytyki ogólnopolskiej. Była recenzowana m.in. w kwartalniku „Wyspa” i w miesięczniku ”Nowe Książki”, a autor został zaproszony do licznych programów radiowych i telewizyjnych m.in. w radiowej „Trójce” i w TVP Historia. Jest jedną z ciekawszych publikacji poświęconych społeczno–politycznym mechanizmom historii osnutym na tle dziejów pałacu Karskich we Włostowie koło Opatowa. Książka zainteresowała wybitnego reżysera, twórcy wielu znakomitych dzieł w kinematografii polskiej Andrzeja Barańskiego, który w oparciu o jej fabułę, sceny i sytuacje pracuje nad kolejnym scenariuszem do swego filmu.

Fot. archiwum - Andrzej Nowak ze Świętokrzyską Nagrodą Kultury w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

 

 

 

.

__1

Zdjęcia (6)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aktywny
aktywny 05.02.2016, 23:55
uderzcie sie wpiers kto zaczol po tylu latach temat gambo .A takie szychy probowaly
M
M 05.02.2016, 18:48
Brawo Panie Andrzeju.

Pozostałe