"Bezpańskie książki" uratowane

  • 01.10.2020, 13:06
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Torba, walizka, reklamówka – pełne książek zostawione na deszczu. Właściciel nieznany. Na szczęście przykuły uwagę przechodnia, który spod drzwi biblioteki na Sienkiewicza, zabrał je do samochodu i przekazał do Miejskiej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Książki szczęśliwie zostały odnalezione i przywiezione do miejskiej biblioteki. Apeluje aby nie rozstawać się z książkami w taki sposób. Nie wolno porzucać i niszczyć literatury. Zawsze można do nas zadzwonić i poinformować o chęci oddania książek. Na pewno większość takich próśb będzie rozpatrzona pozytywnie.

- mówi Paweł Górniak, wicedyrektor Miejskiej Bibliotek Publicznej w Ostrowcu.

Biblioteka nie odmówiła przyjęcia książek wśród, których nie brakowało znanych tytułów wydanych latach 50 a nawet wcześniej. Tym samym dla pozostawionych książek, otwarto „okno życia”, ale pamiętajmy, książek nie wolno podrzucać. Zawsze można je przekazać lub się z nimi podzielić.

Przypominam, że na ostrowieckim rynku znajduję się skrzynka bookcrossingowa, gdzie możemy włożyć książkę aby podzielić się nią z innymi.

- informuje Paweł Górniak.

Książki, które trafiają do Miejskiej Biblioteki Publicznej, podawane są specjalnym procedurom. Opatrzone indywidualnym numerem są umieszczane w katalogach.

Książki trafią teraz na pięciodniową kwarantanne, po tym czasie zostaną przejrzane, i mam nadzieję, że wiele z nich wzbogaci nasz zbiór literatury. 

- dodaje Paweł Górniak.

Jak informuje Paweł Górniak, pozostawienie książek pod drzwiami fili, przy ulicy Sienkiewicza to pierwszy taki incydent w działalności placówki. Pozostaje mieć nadzieje, że była to pierwsza i ostatnia taka sytuacja.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe