" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Region

Reklama
Podpisano umowy wspierające samorzadową politykę senioralną
Podpisano umowy wspierające samorzadową politykę senioralną

Ponad 3,5 miliona złotych województwo świętokrzyskie otrzymało w bieżącym roku na realizację rządowego programu „Senior+”. Pieniądze zostaną wykorzystane na dofinansowanie dziennych domów „Senior+” i klubów „Senior+” lub tworzenie nowych placówek.

20.05.2022 13:15
„Mały strażak” - duże pieniądze
„Mały strażak” - duże pieniądze

Do 357 świętokrzyskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa świętokrzyskiego, w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Strażak” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach trafi 2,5 mln zł. Pieniądze pozwolą na zakup sprzętu i wyposażenia dla ochotników.

17.05.2022 11:40    2
Spotkanie na Karczówce. Gość specjalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha
Spotkanie na Karczówce. Gość specjalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha

W tym roku, jako Polska przekraczamy symboliczny próg w naszej relacji z Unią Europejską. Osiemnaście lat temu zostaliśmy włączeni w struktury tej wspólnoty, ciesząc się z licznych przywilejów i dodatkowych możliwości rozwoju i współpracy. Wspólnie ze środowiskami młodzieży, szkołami i samorządami lokalnymi, europoseł Adam Jarubas zainicjował projekt „18-tka Polski w UE”.

15.05.2022 19:14    1
Samorządowa debata o kulturze
Samorządowa debata o kulturze

12 maja 2022 roku w Krzemionkach odbyła się „Debata samorządowa o kulturze” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach Konwentu Marszałków Województw RP.

12.05.2022 11:20    1
Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominację
Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominację

Wojewoda Zbigniew Koniusz powołał Joannę Modras na funkcję Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach.

11.05.2022 10:58    1
Ćwiczenie RENEGADE/SAREX-22. Syreny jednak nie zawyją
Ćwiczenie RENEGADE/SAREX-22. Syreny jednak nie zawyją

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w dniach 9-13 maja 2022 r. na terenie województwa świętokrzyskiego zostanie przeprowadzone ćwiczenie RENEGADE/SAREX-22, organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych .

07.05.2022 08:46    3
Orkiestry dęte zagrają w Daleszycach
Orkiestry dęte zagrają w Daleszycach

W niedzielę, 8 maja po raz trzynasty odbędzie się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Daleszycach. Organizatorami tego muzycznego wydarzenia są Starostwo Powiatowe w Kielcach i Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach.

07.05.2022 06:31    1
Nie ma epidemii, jest stan zagrożenia
Nie ma epidemii, jest stan zagrożenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek, 6 maja, poinformował, że od 16 maja przestanie obowiązywać stan epidemii, który zostanie przekształcony w stan zagrożenia epidemiologicznego. Taka sytuacja prawna zostanie utrzymana co najmniej do września.

07.05.2022 06:28
Świętokrzyska policja podsumowała majówkę
Świętokrzyska policja podsumowała majówkę

Jak co roku nad bezpieczeństwem mieszkańców województwa świętokrzyskiego i wypoczywających w regionie gości czuwali świętokrzyscy policjanci. Nie obyło się bez wypadków. Wciąż dużym problemem jest jazda „na podwójnym gazie” i przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym.

04.05.2022 13:30
18 lat w Unii Europejskiej
18 lat w Unii Europejskiej

Rozmowa z Adamem Jarubasem, posłem do Parlamentu Europejskiego.

01.05.2022 08:00    2
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama