W maju tradycyjnie rozpoczną się matury. W tym roku termin rozpoczęcia egzaminu dojrzałości został przesunięty o jeden dzień. Jest to spowodowane tym, że w tym roku święta Wielkanocne Prawosławne wypadają 5 i 6 maja.
Podobnie jak w ubiegłym roku i dwa lata temu, także w tym roku, ze względu na pandemię Covid-19 i długi okres nauki zdalnej, egzamin maturalny będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych. A nie, jak w ubiegłych latach, na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej. Na maturze w 2024 roku absolwenci muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminów w części pisemnej z: języka polskiego, języka obcego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Egzaminy ustne bedą z języka polskiego oraz języka obcego bez określania poziomu.
Reklama
Matura w tym roku rozpocznie się później
W tym roku maturzyści pierwszy egzamin dojrzałości napiszą dopiero 7 maja. Zazwyczaj był to pierwszy poniedziałek po weekendzie majowym
- Gabriela Soboń
- 07.03.2024 13:49
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
KOMENTARZE
Autor komentarza: Sołtys 😉Treść komentarza: Odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku 💪Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:36Źródło komentarza: Mariusz Pasternak o dwóch latach kadencji samorząduAutor komentarza: Ostr.Treść komentarza: A Ty co zrobiłeś dla miasta, regionu? Andrzeju...Data dodania komentarza: 18.04.2026, 11:33Źródło komentarza: Andrzej Kryj w stowarzyszeniu Mateusza MorawieckiegoAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: 🤑 człowiek bez honoru!Data dodania komentarza: 18.04.2026, 08:14Źródło komentarza: Andrzej Kryj w stowarzyszeniu Mateusza MorawieckiegoAutor komentarza: pracowityTreść komentarza: halo czy jest prezydent i radni i czy myślą o pomocy żeby utrzymać miejsca pracy czy tylko o podnoszeniu podatków ?Data dodania komentarza: 16.04.2026, 18:30Źródło komentarza: Pieniądze na rozwój lokalnych społecznościAutor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Z Dworca PKP?Data dodania komentarza: 10.04.2026, 03:38Źródło komentarza: Rusza linia 110. Ostrowiec Świętokrzyski - Krzemionki - BałtówAutor komentarza: Ostr.Treść komentarza: Dobre;)Data dodania komentarza: 9.04.2026, 06:25Źródło komentarza: Od planów do realizacji
DEBATY TELEWIZYJNE
warto wiedzieć
Reklama











































































































Napisz komentarz
Komentarze