Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 11:26
Reklama
POWIAT OSTROWIECKI:

OSTROWIEC

? Koronawirus na stacji dializ w ostrowieckim szpitalu
? Koronawirus na stacji dializ w ostrowieckim szpitalu
Potwierdzono zakażenie COVID -19 u 4 osób. Dwie osoby to pacjenci korzystający ze stacji dializ przy oddziale wewnętrznym II w ostrowieckim szpitalu a dwie osoby to personel. [zobacz wideo] 04.05.2020 08:00    3
Ostrowiecki Browar Kultury w biało-czerwonych barwach
Ostrowiecki Browar Kultury w biało-czerwonych barwach
03.05.2020 19:33    4
J.Górczyński: To święto powinno wskazywać nam kierunki
J.Górczyński: To święto powinno wskazywać nam kierunki
Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński w 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja podkreślał, że to święto to duma narodowa, w którym powinniśmy zdobyć się na przemyślenia, zwłaszcza teraz w czasie pandemii 03.05.2020 16:42    1    1
M. Dębniak: Dziś jest smutno, nie znajduję powodów do żadnej radości
M. Dębniak: Dziś jest smutno, nie znajduję powodów do żadnej radości
Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak podkreśla, że Konstytucja 3 Maja niosła nadzieję i demokrację - wartości za które zginęło wielu Polaków. 03.05.2020 16:39    1
? Pielęgniarka z Ostrowca zakażona COVID-19
? Pielęgniarka z Ostrowca zakażona COVID-19
W województwie świętokrzyskim potwierdzono 7 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Chorzy to: starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego, dziewczynka z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu staszowskiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego. 03.05.2020 16:33    3    8
J. Rusiecki: Polska potrzebuje dobrej, demokratycznej, silnej władzy
J. Rusiecki: Polska potrzebuje dobrej, demokratycznej, silnej władzy
Świętujemy 3 Maja w nieco mniejszym gronie niż to bywało, oddając cześć poprzednim pokoleniom rodaków. Z pewnością ten czas, który w tej chwili przeżywamy daje nową perspektywę, inną perspektywę na sprawy polskie - mówił Senator RP Jarosław Rusiecki (PiS). 03.05.2020 16:33    1
Reklama
Z. Duda: Najważniejsze jest to, że pamiętamy
Z. Duda: Najważniejsze jest to, że pamiętamy
Radny Rady Powiatu Ostrowieckiego Zbigniew Duda podkreślał, że najważniejsza jest jedność i współdziałanie. Dobro Polski jest nadrzędne. Musimy dawać dobry przykład. 03.05.2020 16:30
Reklama
A.Kryj: Władze z bardzo mocnym mandatem społecznym sprawdzają się
A.Kryj: Władze z bardzo mocnym mandatem społecznym sprawdzają się
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja miało miejsce w sytuacji wyjątkowej, te dzisiejsze uroczystości również odbywają się w warunkach nietypowych, przy mniejszej liczbie uczestników. Czas pandemii sprawia, że charakter obchodów tego święta jest inny niż w latach ubiegłych. Ten czas powinniśmy wykorzystać jako moment refleksji - mówił Poseł na Sejm RP Andrzej Kryj (PiS). 03.05.2020 16:30    1
? Nie ma przyjęć na oddział neurologii
? Nie ma przyjęć na oddział neurologii
U pacjenta przebywającego na oddziale neurologii w ostrowieckim szpitalu zaobserwowano niepokojące objawy i przeprowadzono test na obecność COVID-19. Do chwili otrzymania wyniku oddział profilaktycznie został dziś zamknięty. Personel i pacjenci nie mogą opuścić szpitala. Próbka została w trybie pilnym zawieziona do Kielc. Czekamy na wynik mówi dr Adam Karolik- zastępca dyrektora ds. medycznych ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim. 03.05.2020 15:19    1
OSTROWIEC: 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
OSTROWIEC: 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Konstytucja przyjęta przez Sejm Rzeczypospolitej (nazwany później Wielkim) w dniu 3 maja 1791 roku w Warszawie była pierwszą w Europie i drugą w świecie nowoczesną konstytucją. 03.05.2020 12:30    1    4
? Chirurgia zamknięta na klucz
? Chirurgia zamknięta na klucz
Znamy już wyniki testów na obecność koronawirusa przeprowadzone zarówno u personelu jak i u pacjentów na oddziale chirurgii w ostrowieckim szpitalu. Wszystkie testy mają wynik ujemny. Ponowne badania zostaną przeprowadzone za kilka dni, a do tego czasu osoby, które miały kontakt z zakażonym pacjentem, pozostają na kwarantannie. Oddział został zamknięty do odwołania. 02.05.2020 21:20    1
BWA online: Druk 3D
BWA online: Druk 3D
01.05.2020 16:00    11
MIASTO OD NOWA - odc. 4
MIASTO OD NOWA - odc. 4
01.05.2020 15:00    4
1 Maja Święto Pracy
1 Maja Święto Pracy
Tegoroczne obchody Święta Pracy są skromne. Trwająca kwarantanna społeczna zmusiła organizatorów do ograniczenia liczby uczestników. O godzinie 10:00 na ostrowieckim Rynku spotkały się delegacje z Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i Lewicy. 01.05.2020 11:29    2
? Pacjent z koronawirusem w ostrowieckim szpitalu
? Pacjent z koronawirusem w ostrowieckim szpitalu
Zakażenie koronawirusem potwierdzono dziś u jednego z pacjentów oddziału chirurgii w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. 30.04.2020 15:48    1    5
Ostrowieckie przedszkola i żłobki będą otwarte od połowy przyszłego tygodnia
Ostrowieckie przedszkola i żłobki będą otwarte od połowy przyszłego tygodnia
Na konferencji prasowej 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił II etap luzowania obostrzeń. Od środy, 6 maja mają  zostać otwarte żłobki i przedszkola. 30.04.2020 13:34    3
WSBiP: Wykorzystywanie nowych technologi to efektywność w nauczaniu
WSBiP: Wykorzystywanie nowych technologi to efektywność w nauczaniu
30.04.2020 11:31    2
Po majówce drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem
Po majówce drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem
Rząd dziś podjął decyzję, że od 4 maja rozpoczyna się kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z Covid-19. Od 4 maja otwarte zostają obiekty noclegowe i hotele. Tego samego dnia mogą być otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych. Od poniedziałku bedą mogły wznawiać działalność również muzea i biblioteki. 29.04.2020 16:09    2
Pogotowie kontra szpital. Konflikt trwa. Pacjent nie żyje
Pogotowie kontra szpital. Konflikt trwa. Pacjent nie żyje
24 kwietnia do ostrowieckiego szpitala na SOR zespół ratownictwa medycznego z lekarzem na pokładzie przywiózł pacjentkę z powiatu starachowickiego, z objawami kardiologicznymi. Według zespołu karetki były wskazania do hospitalizacji. Lekarz z oddziału ratunkowego z przyjęciem pacjentki podobno zwlekał i jak dziś dla Lokalnej mówi dyrektor ŚCRMiTS w Kielcach Marta Solnica - nie była to pierwsza tego typu sytuacja. 29.04.2020 15:04    2    10
Ostatnia szansa na wybór organizacji
Ostatnia szansa na wybór organizacji
To ostatni moment, aby wybrać swoją ulubioną organizację w akcji „Pomagamy jak umiemy”. Do niedzieli, 3 maja, klienci Rossmanna mogą wskazać w aplikacji Rossmann PL instytucję, której przekażą swoje punkty zebrane podczas zakupów. Domy dziecka, domy pomocy społecznej, hospicja czy schroniska, zamienią te punkty na niezbędne dla siebie produkty. 29.04.2020 14:15    2
Policja zatrzymała pięcioro poszukiwanych. Wystarczyła doba
Policja zatrzymała pięcioro poszukiwanych. Wystarczyła doba
Ostrowieccy policjanci tylko minionej doby zatrzymali pięć osób poszukiwanych przez organy ścigania. Czworo poszukiwanych zgodnie z dyspozycją trafi do zakładów penitencjarnych. 28.04.2020 18:28    1    3
A. Karolik: Za długo czekamy na wyniki testów
A. Karolik: Za długo czekamy na wyniki testów
Sytuacja w ostrowieckim szpitalu jest stabilna - mówi Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim, głównie dzięki temu, że utworzyliśmy izolatorium, ale nadal na wyniki na obecność koronawirusa czekamy zbyt długo, czasami nawet 6 dób. [zobacz wideo] 28.04.2020 15:57    3
K. Wnuk: Trudno mówić o relacjach za pośrednictwem komputera
K. Wnuk: Trudno mówić o relacjach za pośrednictwem komputera
Nauka na odległość  czyli on-line obwiązuje od 25 marca. Bez wątpienia zwłaszcza w pierwszym etapie wymagała zaangażowania wszystkich stron: uczniów i kadry pedagogicznej. jedni taką formę nauki chwalą , inni narzekają. W szkołach im S. Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim system się sprawdził. Tu w sieci, pod czujnym okiem nauczycieli, przy wsparciu rodziców, pracują uczniowie i przedszkolaki. 28.04.2020 15:52    4
D. Wierzbiński: Pomagamy jak możemy
D. Wierzbiński: Pomagamy jak możemy
Wsparcie w postaci środków ochrony osobistej trafiło w poniedziałek do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim od lokalnych przedsiębiorców.  28.04.2020 12:52    1
Intensywny weekend służb
Intensywny weekend służb
Strażacy z Ostrowca Świętokrzyskiego w miniony weekend wyjeżdżali 15 razy do zdarzeń z czego, aż 12 były to pożary. 27.04.2020 14:24    1
WSBiP: Powoli odmrażamy proces obsługi studentów 
WSBiP: Powoli odmrażamy proces obsługi studentów 
W związku z epidemią koronawirusa uczelnie przeniosły zajęcia do internetu. Uczelniane gmachy zamknęły swoje drzwi już w połowie marca, ale po majowym weekendzie niektóre placówki planują złagodzić obostrzenia. 27.04.2020 14:24    4
OSTROWIEC: Dachowanie samochodu osobowego
OSTROWIEC: Dachowanie samochodu osobowego
Dużą bezmyślnością i brakiem wyobraźni wykazał się kierowca samochodu osobowego, który prawdopodobnie przez nadmierną prędkość doprowadził do zdarzenie drogowego przy ulicy Świętokrzyskiej. 26.04.2020 18:00    3
OSTROWIEC: Pożar przy ulicy Chmielnej. Nie żyje jedna osoba
OSTROWIEC: Pożar przy ulicy Chmielnej. Nie żyje jedna osoba
W niedzielę 26 kwietnia, chwilę po godzinie 15:00 służby otrzymały zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ulicy Chmielnej 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli ciało. 26.04.2020 16:33    3
Rekonstrukcyjne wyzwanie na Krzemionkach
Rekonstrukcyjne wyzwanie na Krzemionkach
Kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach to jeden z najciekawszych i największych obiektów tego typu na świecie. To właśnie tam prześledzić można większość pradziejowych technik pozyskiwania krzemienia. Największą atrakcją turystyczną Krzemionek jest trasa podziemna o długości ok. 500 m, prezentująca wyrobiska neolitycznych kopalń. W ekspozycyjnych pawilonach można zobaczyć obozowiska górników i pracowni krzemieniarskiej oraz rekonstrukcje zadaszonego szybu sprzed 5 tysięcy lat, osadę neolityczną oraz grobowiec megalityczny. 26.04.2020 09:00    2
PUŁANKI: Ktoś wyrzucił pocisk do śmieci
PUŁANKI: Ktoś wyrzucił pocisk do śmieci
Na równe nogi postawiono w sobotnie popołudnie ostrowieckie służby oraz saperów, po tym jak na os. Pułanki, w pobliżu bloku nr 45, przy śmietniku znaleziono pocisk artyleryjski. Nie podjęto jeszcze decyzji o ewakuacji mieszkańców. 25.04.2020 19:42    1    4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama