Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:57
Reklama
POWIAT OSTROWIECKI:

OSTROWIEC

S. Fiolik: Pobory krwi w każdy wtorek
S. Fiolik: Pobory krwi w każdy wtorek
Dziś odbyła się zaplanowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim zbiórka krwi. 21.05.2020 10:16    2
Pijany zabił siekierą swojego kota
Pijany zabił siekierą swojego kota
Zarzuty uśmiercenia zwierzęcia, ze szczególnym okrucieństwem, usłyszał mieszkaniec powiatu ostrowieckiego, który zabił kota siekierą. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to przestępstwo do 5 lat więzienia. 20.05.2020 14:56    3
BWA spotkania ze sztuką przenosi do sieci
BWA spotkania ze sztuką przenosi do sieci
Ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza młodzież oraz osoby dorosłe na cykl spotkań ze sztuką. Ze względu na trwająca epidemię projekt realizowany będzie w sieci. Spotkania poprowadzi historyk sztuki Wojtek Mazan. 20.05.2020 14:50
Odmrożone „prawko”. WORD przyjmuje zapisy na egzaminy
Odmrożone „prawko”. WORD przyjmuje zapisy na egzaminy
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach rozpoczął przyjmowanie zapisów na egzaminy teoretyczne i praktyczne. Będą się one odbywać w ośrodkach w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Na razie nie będzie można zdawać egzaminów praktycznych na kategorię B. 20.05.2020 14:33    2
Książka o tych co mają „pięści ze stali”
Książka o tych co mają „pięści ze stali”
14 wyjątkowych osób związanych ze sportem, a dokładniej pięściarstwem i to właśnie dla nich Marcin Marzec i Kamil Mroziński napisali książkę noszącą tytuł „Pięści ze Stali”. 20.05.2020 13:07    3
PSM rekrutuje młodych muzyków
PSM rekrutuje młodych muzyków
Placówki edukacyjne przez dwa ostatnie miesiące są puste, w żadnych nie są prowadzone zajęcia lekcyjne, nauka przeniosła się do sieci, zdalne nauczanie prowadzone jest także w szkołach muzycznych.  19.05.2020 13:21    3
Reklama
Muzeum stawia na krzemień i żelazo
Muzeum stawia na krzemień i żelazo
Krzemień i żelazo - surowce, które odegrały szczególną rolę w rozwoju cywilizacyjnym człowieka już wkrótce mogą pojawić się w ofercieako zachęta do zwiedzania muzeum na Krzemionkach i Pałacu Wielopolskich. 19.05.2020 12:26    3
Reklama
W Hołdzie Ojcu Świętemu na rzecz potrzebujących
W Hołdzie Ojcu Świętemu na rzecz potrzebujących
100 rocznica urodzin patrona ostrowieckiego hospicjum była dla ostrowieckich parlamentarzystów i radnych z Prawa i Sprawiedliwości okazją do odwiedzenia placówki i przekazania środków ochrony osobistej i płynu dezynfekującego. 19.05.2020 10:22    2
Krew będzie można oddać w Ostrowcu
Krew będzie można oddać w Ostrowcu
W ostatnim czasie drastycznie spadła ilość oddawanej krwi. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelują o pomoc. 19.05.2020 10:22    1
Po kwarantannie czas na diagnostykę
Po kwarantannie czas na diagnostykę
Czas społecznej kwarantanny spowodował, że kierowcy wstrzymali się z sezonową wymianą opon. łagodzenie obostrzeń powoduje, że przyszedł czas na diagnostykę. Wychodząc na przeciw potrzebom klientów, od ubiegłego tygodnia swoją działalność wznowiła stacja diagnostyczna przy CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim. 18.05.2020 14:25    2
Rezerwat Krzemionki „od kuchni”
Rezerwat Krzemionki „od kuchni”
Cykl edukacyjny „Sobota w Muzeum”, którego organizatorem jest Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Rezerwat Krzemionki powrócił po dwóch miesiącach. Na pierwszym spotkaniu pracownicy instytucji postanowili dać odpowiedź na pytanie: Jak zjeść las? 18.05.2020 13:10    1
Uczniowie wracają na praktyki. Jest wola pracodawców
Uczniowie wracają na praktyki. Jest wola pracodawców
Od poniedziałku 18 maja, wprowadzony został III etap tzw. „nowej normalności”. W związku z nim zniesione zostały kolejne ograniczenia wcześniej wprowadzone przez rząd. Zmiany dotyczą między innymi funkcjonowania placówek oświatowych. 18.05.2020 11:47    2
Rusza II nabór wniosków o pomoc dla przedsięboiorców
Rusza II nabór wniosków o pomoc dla przedsięboiorców
Dziś rozpoczyna się nabór wniosków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych odnich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. p 18.05.2020 09:29
M. Stafijowska: Te konsultacje były i są potrzebne
M. Stafijowska: Te konsultacje były i są potrzebne
Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim zaproponował przedsiębiorcom specjalne konsultacje online, które pomagają w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. 15.05.2020 12:25    1
Zamknięto oddział kardiologiczny
Zamknięto oddział kardiologiczny
Wczoraj w godzinach nocnych spłynął wynik testu na obecność koronawirusa przeprowadzonego u pacjenta przebywającego na oddziale kardiologicznym w ostrowieckim szpitalu. Na oddziale przebywa obecnie 28 pacjentów i 6 osób personelu. Po otrzymaniu wyniku oddział został zamknięty a od przebywających na nim osób pobrano wymazy do badania. Trwa oczekiwanie na wyniki. [zobacz wideo]. 15.05.2020 12:02    1
? Nie żyje dwoje 69-latków: kobieta z powiatu ostrowieckiego i mężczyzna z powiatu koneckiego
? Nie żyje dwoje 69-latków: kobieta z powiatu ostrowieckiego i mężczyzna z powiatu koneckiego
Do 16-tu wzrosła liczba osób, które przegrały walkę z chorobą, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dziś dowiedziliśmy się o śmierci 69-letniej kobiety z powiatu ostrowieckiego oraz 69-letniego mężczyzny z powiatu koneckiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono dotychczas 340 zachorowań na COVID-19. 15.05.2020 11:24
Ostrowczanie popełniają grzech ekologiczny
Ostrowczanie popełniają grzech ekologiczny
 W styczniu 2020 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zebrano blisko 1100 ton odpadów, niestety do recyklingu wg oficjalnego raportu przekazano zaledwie niewiele ponad 98 ton, czyli niecałe 10 % , a wymagane jest minimum 50%. 15.05.2020 11:11    5    1
53 mln na 18 zadań zabezpieczy gospodarkę Ostrowca
53 mln na 18 zadań zabezpieczy gospodarkę Ostrowca
Na konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński przedstawił dziś harmonogram zadań w ramach V punktu programu "Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego" . 14.05.2020 15:50
Na ulicy Sienkiewicza stanęły nowe ławki
Na ulicy Sienkiewicza stanęły nowe ławki
Nowe, solidne i estetyczne ławki stanęły przy chodnikach wzdłuż ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakupu dokonała gmina Ostrowiec Świętokrzyski mając na uwadze poprawę estetyki jednej z głównych ulic na terenie miasta. 14.05.2020 14:06    2    1
Zmienia się teren wokół przedszkola nr 5
Zmienia się teren wokół przedszkola nr 5
Zmian wokół przedszkola nr 5 przy ulicy Jasnej w Ostrowcu Świętokrzyskim nie da się nie zauważyć. Niedawno na budynku wykonano nową elewację. Teraz budowany jest duży parkin, gwarantujący rodzicom komfortowy dojazd do placówki. 14.05.2020 12:17    1    5
OSTROWIEC: Zatrzymano 29 -latka poszukiwanego listem gończym
OSTROWIEC: Zatrzymano 29 -latka poszukiwanego listem gończym
Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się przez 5 lat. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez ostrowiecki sąd. 14.05.2020 11:14    2
? Nie żyje 69-latka z powiatu ostrowieckiego
? Nie żyje 69-latka z powiatu ostrowieckiego
Według dzisiejszego raportu w województwie świętokrzyskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety odnotowano 14. zgon. 14.05.2020 10:49    2
Fałszywy policjant wyłudził od kobiety 40 tysięcy
Fałszywy policjant wyłudził od kobiety 40 tysięcy
40 000 złotych straciła 63-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Do kobiety zadzwonił człowiek, który podawał się za policjanta. 14.05.2020 08:37    1    1
Personel neurologii "został uwolniony"
Personel neurologii "został uwolniony"
Zakończyła się ewakuacja oddziału neurologii w ostrowieckim szpitalu . 11 osób z personelu, które przebywało od 6 dni w zamknięciu z pacjentami wróciło już do domów, gdzie odbędzie kwarantannę. 13.05.2020 16:52    1
M. Dębniak: Następuje klasyczne odwracanie kota ogonem
M. Dębniak: Następuje klasyczne odwracanie kota ogonem
„Pani starosto proszę oddać 5 milionów, które jest pani winna ostrowieckiemu szpitalowi”- były starosta Zbigniew Duda tymi słowami zwrócił się do starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak, która odpowiada: "Czuję się bogatą kobietą, bo chyba przytuliłam jakieś 5 milionów”. 13.05.2020 15:15    2    5
Przyjdzie czas na podziękowania za pomoc dla szpitala
Przyjdzie czas na podziękowania za pomoc dla szpitala
Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim nie jest szpitalem wyjątkowym i nie może być w sposób wyjątkowy traktowany ani przez NFZ, ani ministerstwo zdrowia czy wojewodę, zwłaszcza, że w obecnym czasie wszystkie szpitale w Polsce potrzebują wsparcia. O pomocy dla ostrowieckiej lecznicy mówiono na konferencjach prasowych: w poniedziałek, zwołanej przez członków Prawa i Sprawiedliwości oraz wtorkowej Zarządu Powiatu. 13.05.2020 14:24    1
Rząd wprowadza III etap odmrażania gospodarki
Rząd wprowadza III etap odmrażania gospodarki
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Zdrowia - Łukasza Szumowskiego i Ministra Edukacji Narodowej - Dariusza Piątkowskiego przedstawiono III etap odmrażania gospodarki. 13.05.2020 13:26
To nie czas na posiedzenia. Zdrowie nie ma barw politycznych
To nie czas na posiedzenia. Zdrowie nie ma barw politycznych
Na poniedziałkowej konferencji członków Prawa i Sprawiedliwości padały zarzuty o brak informacji o sytuacji szpitala. radny Zbigniew Duda podkreślał, że radni powiatowi nie są informowani o tym co się w szpitalu dzieje, a Krzysztof Ołownia narzekał że nie ma posiedzeń Rady Społecznej ZOZ-u, której jest członkiem. 13.05.2020 11:52    2    1
Pacjenci i personel opuszczą oddział neurologii
Pacjenci i personel opuszczą oddział neurologii
Jeszcze dziś trzech pacjentów z neurologii zostanie przewiezionych do szpitala w Starachowicach. Chorzy mają wynik testu ujemny ale ich stan wymaga specjalistycznego leczenia, dlatego dzięki dobrej współpracy z dyrekcją szpitala w Starachowicach chorzy trafią do tamtejszy oddział neurologii, my zaś przyjmiemy trzech pacjentów ze Starachowic na oddział chirurgii , który od niedzieli już normalnie pracuje - poinformował nas dr Adam Karolik. Część pacjentów z neurologii, po konsultacjach z rodzinami, zostanie wypisanych do domu a mniej niż 10-ciu chorych zostanie umieszczonych w budynku nowego SOR-u, gdzie opiekę przejmą nad nimi najprawdopodobniej pulmonolodzy. Te rozwiązania umożliwią personelowi neurologii opuszczenie szpitala i udanie się na kwarantannę domową. 12.05.2020 15:00    2
CARINT zamknięty, wyników wciąż nie ma
CARINT zamknięty, wyników wciąż nie ma
Centrum Kardiologii Inwazyjnej CARINT w Ostrowcu Świętokrzyskim zamknięte. U jednego z pacjentów w piątek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Poradnia nie przyjmuje nowych pacjentów i nie wykonuje zabiegów. 12.05.2020 13:10    3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama