W świecie pełnym pośpiechu, nadmiaru bodźców i nieustannego napięcia coraz więcej osób szuka prostych sposobów na odzyskanie równowagi. Odpowiedzią na tę potrzebę ma być realizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim projekt „Ruch, który łączy”, o którym mówi Marta Kłonica, prezeska Fundacji z Serca. Inicjatywa skierowana jest do mieszkańców miasta i opiera się na plenerowych spotkaniach z ruchem, prowadzonych od maja do września.
Jak podkreśla Marta Kłonica, znaczenie takich działań wynika z realiów współczesnego życia. Jesteśmy przebodźcowani, funkcjonujemy w ciągłym natłoku informacji, obowiązków i impulsów, które utrudniają wyciszenie oraz kontakt z własnymi potrzebami. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera kontakt z naturą, który może stać się przestrzenią do zatrzymania się, oddechu i odbudowy wewnętrznej równowagi.

Napisz komentarz
Komentarze