Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

OSTROWIEC | Rok 2024 w liczbach. Jak pracowała straż pożarna?

W 2024 roku ostrowieccy strażacy interweniowali przy 282 pożarach, 1065 miejscowych zagrożeniach oraz 60 fałszywych alarmach. W ubiegłym roku zawodowcy przeprowadzili aż 1407 interwencji, co oznacza wzrost o 193 zdarzenia w porównaniu z rokiem poprzednim.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W porównaniu do 2023 roku strażacy odnotowali o 193 interwencji więcej. Analizując statystykę zauważamy, że pożary stanowiły 1/5 wszystkich wyjazdów.
 

W wyniku pożarów zginęła 1 osoba, a 13 osób odniosło obrażenia. Najczęstszą przyczyną pożarów były celowe podpalenia, które stanowiły 54,6% wszystkich zdarzeń pożarowych. Pożary traw i śmietników odpowiadały za 33,3% pożarów. Wartość uratowanego mienia oszacowano na około 23 mln złotych

- przypomina Barbara Majdak, oficer prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim.    

W grupie pożarów najwięcej interwencji dotyczyło:
  • 73 obiektów mieszkalnych,
  • 40 przypadków w uprawach i rolnictwie,
  • 11 środków transportu,
  • 7 obiektów użyteczności publicznej,
  • 4 lasów,
  • 4 obiektów produkcyjnych,
  • 1 obiektu magazynowego,

 

Ponadto strażacy odnotowali interwencje:
  • 7 razy do zdarzeń w związku z emisją tlenku węgla, w których 2 osoby uległo podtruciu;
  • 113 o charakterze medycznym, m. in. wsparcie działań Pogotowia Ratunkowego;
  • 96 przy wypadkach drogowych,
  • 163 w związku z silnym wiatrem,
  • 177 na skutek opadów deszczu,
  • 25 chemiczno-ekologiczne,
  • 15 budowlane,
  • 16 w związku z przyborem wody
  • 2 w związku z opadami śniegu,
  • 11 razy na obszarach wodnych,
  • 11 razy w infrastrukturze komunalnej,

Wsparcia zawodowcom udzielali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy wyjeżdżali do 714 zdarzeń. Najczęściej w działaniach uczestniczyły jednostki OSP z Ćmielowa, Kunowa, Bodzechowa, Jędrzejowic i Witosławic.

 

 

 

 

 

 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Ostrowca ŚwietokrzyegoTreść komentarza: A TAK o kulturze coś. Osobistej ....Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:18Źródło komentarza: I. Renduda-Dudek: Rada miasta intensywnie pracuje przed końcem rokuAutor komentarza: O.Treść komentarza: Wioska była... że Ho, Ho,Ho.....Data dodania komentarza: 9.12.2025, 11:52Źródło komentarza: Wioska Świętego Mikołaja po raz pierwszy w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: OstrowiankaTreść komentarza: Lekarz ma obowiazek leczyc I wspierac pacjenta . Niestety nie Powinien brac udzialu w konkursie. Obowiazki dyrektora beda zle wplywac na obowiazki lekarza.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 16:36Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: ZTreść komentarza: Jak odsetki w takim przypadku są wstrzyameneData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:56Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama