" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czy w XXI wieku można zostać czeladnikiem drukarskim?

W Domu Spokojnej Książki uczniowie ze szkoły podstawowej w Sadowiu poznawali dawne techniki drukarskie, pracując z prasą drukarską wzorowaną na maszynie Gutenberga. Samodzielnie układali czcionki i odbijali pieczęcie w laku, zdobywając certyfikat czeladnika drukarskiego.
Ładuję odtwarzacz...

Stowarzyszenie "Głowa do góry" rozpoczęło działania w ramach projektu edukacji kulturowej "Moja tradycja to moja pasja", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2022.

Warsztaty to pierwszy element projektu, który ma na celu przybliżyć młodym ludziom dawne profesje i zawody i zachęcić do ich odkrywania.
 Przez najbliższe miesiące nie tylko młodzież, ale też całe rodziny będą zapraszane na koncerty, wspólne śpiewanie, warsztaty garncarskie czy wikliniarskie oraz piknik rodzinny, który będzie twórczą integracją i artystycznym spotkaniem ze sztuką i tradycją, ale przede wszystkim ze sobą nawzajem, w społeczności i w rodzinie.

Wszystkie działania inspirowane są lokalnym dziedzictwem kulturowym, zachowaniem dawnych tradycji, budowaniem wspólnoty lokalnej wokół kultury. Projekt zakończy się w październiku.

 

 


 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama