" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pogorzelcy ze Świrny dostali dom

O wielkim szczęściu w nieszczęściu może mówić małżeństwo ze Świrny, któremu spalił się dom. Anonimowy właściciel firmy deweloperskiej postanowił kupić rodzinie dom, w tej samej miejscowości, w której mieszkali. Budynek nadaje się do remontu, ale i tak będzie to mniejszy wydatek niż odbudowa spalonego domu.
Ładuję odtwarzacz...

W ostatni dzień ubiegłego roku, mieszkańcy Świrny, w gminie Bodzechów stracili dom w pożarze. 
Aneta i Tomasz stracili dom, ale nie zostali bez pomocy. Rodzina z Chmielowa zapewniła im tymczasowe lokum. Pomogli sąsiedzi, władze gminy Bodzechów, mieszkańcy. W pomoc rodzinie zaangażowała się ostrowiecka fundacja "Bo w nas jest moc". Udało się zebrać około 30 tysięcy złotych. Ale kwota ta nie jest wystarczająca, by podjąć się odbudowy domu. Nagłośnienie tragedii przyniosło nieoczekiwany skutek. 

Zgłosił się właściciel firmy deweloperskiej z Kielc, który chce pozostać anonimowy i zaoferował, że kupi dla rodziny dom. Transakcja już została sfinalizowana. Dom znajduje się niedaleko od miejsca zamieszkania. Budynek nadaje się do remontu, ale to jest wielkie wsparcie jakie dostali poszkodowani w pożarze

- mówi Justyna Marynowska, prezes Fundacji "Bo w nas jest moc". 

Fundacja nie rezygnuje z pomocy rodzinie. Nadal prowadzona jest zbiórka i licytacje. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na remont nowego domu Anety i Tomasza Modras. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama